Nowa linia skanerów 3D od firmy Evatronix

Konstruktorzy i programiści Evatronixu stworzyli nową linię skanerów eviXscan 3D, pracujących w technologii strukturalnego światła białego. Skanery 3D stanowią niezbędne wyposażenie nowoczesnych biur konstrukcyjnych i zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Znajdują zastosowanie w szybkim prototypowaniu, inżynierii odwrotnej czy w bezdotykowej kontroli jakości. Ułatwiają wprowadzanie nowych produktów i zmiany w już istniejących. Przyspieszają procesy produkcyjne, przyczyniają się do zmniejszenia zużycia surowców, a nawet pomagają w optymalnym pakowaniu i magazynowaniu wyrobów.

Ze względu na różnorodność wymagań klientów, stworzono 6 skanerów: eviXscan 3D Pro+, eviXscan 3D Heavy Duty, eviBOX 3D, eviXscan 3D Light, eviXscan 3D Basic oraz eviXscan 3D Loupe+.

eviXscan 3D Pro+

Profesjonalne narzędzie do bezdotykowego pomiaru kształtu. Dzięki swoim cechom znakomicie przydaje się w inżynierii odwrotnej i szybkim prototypowaniu. Doskonałe parametry optyczne, zmienny zakres pomiarowy i wysoka rozdzielczość daje możliwość skanowania obiektów o różnej wielkości z wysoką dokładnością. Niezastąpiony przy odtwarzaniu dokumentacji obiektów istniejących i ich redesignie. Skutecznie wspomaga tworzenie nowych obiektów. Skraca czas modelowania, eliminuje możliwość pomyłki podczas modelowania, umożliwia modelowanie obiektów trudno mierzalnych, ułatwia szybkie wykrycie kolizji.

eviXscan 3D Heavy Duty

Skaner stworzony z myślą o przyspieszeniu kontroli jakości produktów i usprawnieniu wprowadzania do produkcji nowych części. To skaner optyczny do zadań specjalnych, gwarantujący osiąganie wysokich dokładności w trudnych warunkach pracy. Zamknięta obudowa zabezpiecza skaner przed rozkalibrowaniem i zapyleniem np. w hali produkcyjnej.

eviBOX 3D

Szybkie i precyzyjne skanowanie łopatek turbin możliwe jest dzięki użyciu skanera eviBOX. Sterylne warunki i automatyczne składanie skanów zapewniają wysoką jakość rozpoznawania krawędzi. Trzyosiowa konstrukcja współpracująca ze skanerem pozwala na skanowanie łopatek z jednego zamocowania, co zwiększa dokładność oraz skraca do minimum czas skanowania i obróbki skanów.

eviXscan 3D Light

Stworzony z myślą o szybkim przeniesieniu do postaci wirtualnej dzieł sztuki, eksponatów muzealnych czy znalezisk archeologicznych. Doskonale nadaje się do wspomagania nowoczesnego biura designerskiego.

eviXscan 3D Basic

Skaner przeznaczony do tworzenia modeli przestrzennych prostych obiektów szybko i dokładnie. Kompaktowe rozmiary i połączenie z komputerem za pomocą portu USB sprawiają, że jest łatwy w transporcie i bardzo wygodny do pracy w terenie.

eviXscan 3D Loupe+

Skaner przeznaczony do obiektów wymagających szczególnie wysokiej rozdzielczości. Konstrukcja umożliwia skanowanie przedmiotów o bardzo małych rozmiarach, wraz z ich wszystkimi cechami szczególnymi, takimi jak ostre krawędzie czy grawery.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www firmy Evatronix.

O autorze