Nowy programator dla systemu IQRF

CK-USB-04A to zestaw deweloperski przeznaczony do programowania i debugowania aplikacji tworzonych z użyciem modułów komunikacyjnych IQRF, który może też służyć jako brama USB do systemu (konwerter USB-SPI) lub prosty host dla modułu TR.

Urządzenie pozwala programować moduły TR oraz testować zbudowane z ich wykorzystaniem systemy. Jest wyposażone jest w złącze SIM, służące do podłączania modułów TR, dwa przyciski i dwie diody oraz interfejs USB do podłączania całości do komputera. Programowanie może się odbywać za pośrednictwem złącza SIM, poprzez podłączenie gotowego urządzenia użytkownika do portów I/O programatora (in-circuit), jak również bezprzewodowo w systemie RFPGM. Z jednego komputera można sterować maksymalnie trzema urządzeniami działającymi w systemie IQRF. Przy komunikacji przez USB, programator może pracować jako urządzenie typu CDC lub Custom device i ma dostarczone przez firmę Microrisc numery VID i PID.

CK-USB-04A może być zasilany z USB lub źródła zewnętrznego, a zasilanie, podobnie jak dostęp do portów I/O odbywa się przez złącze szpilkowe. Całość ma wymiary 48 x 27 x 11 mm i może pracować w temperaturze od 0 do 70oC (jest też możliwość zamówienia wersji przemysłowej, działającej w temperaturze od –40 do +85oC).

Urządzenie zostało zoptymalizowane pod kątem współpracy ze środowiskiem IQRF IDE. Za pośrednictwem środowiska można aktualizować także firmware programatora.

W ofercie Soyter są też dwa podobne, kompatybilne programatory/bramy w obudowach: GW-USB-03A i GW-USB-05.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Microrisc w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze