[KURS] Aplikacje DSP na przykładzie mikrokontrolerów C2000 firmy Texas Instruments inicjalizacja systemowa procesora serii Piccolo F2802x, część 3

Krok 1: Importowanie projektu Example_F2802xGpioSetup do CCSv5

Krok 1 umożliwia zaimportowanie wybranego projektu do CCSv5.

3. W oknie TI Resource Explorer kliknij na odnośnik kroku 1.

Po poprawnym wykonaniu importowania w oknie Project Explorer pojawia się drzewo projektu i w oknie TI Resource Explorer pokazywany jest zielony znaczek  na prawo od linii nazwy kroku (rysunek 9).

Projekt Example_F2802xGpioSetup został zaimportowany z kopiowaniem projektu i pliku Example_2802xGpioSetup.c do foldera roboczego projektu.

 

  Rys. 9. Stan okna perspektywy CCS Edit po wykonaniu kroku 1

Rys. 9. Stan okna perspektywy CCS Edit po wykonaniu kroku 1

 

Krok 2: Budowanie projektu Example_F2802xGpioSetup

Krok 2 umożliwia wykonanie budowania wybranego projektu.

4. W oknie TI Resource Explorer kliknij na odnośnik kroku 2.

W oknie Console pokazywane są bieżące informacje o postępie budowania. W oknie Problems pokazywane są opisy błędów, ostrzeżeń i informacji. Po poprawnym wykonaniu budowania pokazywany jest w oknie TI Resource Explorer zielony znaczek  na prawo od linii nazwy kroku (rysunek 10).

 

Rys. 10. Stan okna perspektywy CCS Edit po wykonaniu kroku 2

Rys. 10. Stan okna perspektywy CCS Edit po wykonaniu kroku 2

 

Kliknięcie na odnośnik kroku 2 powoduje automatyczne budowanie projektu – podobnie jak po przyciśnięciu przycisku Build . Powinno to spowodować zapisanie wszystkich plików ze zmianami przed rozpoczęciem budowania projektu. Tak się typowo dzieje w przypadku użycia przycisku Build. Czasami występują jednak kłopoty z plikami nagłówkowymi. Jednak wydaje się, że w przypadku wykonywania kroku 2 zapisywanie nie jest wykonywane.

5. W oknie Project Explorer rozwiń drzewo projektu i kliknij na jego nazwę (rysunek 10). Został zbudowany projekt w konfiguracji budowania o nazwie RAM.

Budowanie projektu Example_F2802xGpioSetup zostało zakończone poprawnie. Został utworzony wynikowy plik binarny Example_2802xGpioSetup.out (zobacz okno Console ). Zostały jednak zgłoszone cztery ostrzeżenia (zobacz okno Problems ). Na razie są one nieistotne.

Krok 3: Definiowanie konfiguracji sprzętowego systemu docelowego

Krok 3 umożliwia zdefiniowanie konfiguracji sprzętowej systemu docelowego dla projektu. Na początku pole Connection pokazuje typ „none” (rysunek 11).

 

Rys. 11. Stan okna perspektywy CCS Edit przed wykonaniem kroku 3

Rys. 11. Stan okna perspektywy CCS Edit przed wykonaniem kroku 3

 

6. W oknie TI Resource Explorer kliknij na odnośnik kroku 3.

W oknie dialogowym Debugger Configuration rozwiń listę wyboru (rysunek 12).

 

  Rys. 12. Lista wyboru rodzaju emulatora sprzętowego

Rys. 12. Lista wyboru rodzaju emulatora sprzętowego

 

7. Wybierz pozycję Texas Instruments XDS100v2 USB Emulator. Kliknij OK.

W oknie TI Resource Explorer pole Connection pokazuje teraz typ Texas Instruments XDS100v2 USB Emulator. Zielony znaczek  pokazywany jest na prawo od linii nazwy kroku (rysunek 13).

 

Rys. 13. Stan okna perspektywy CCS Edit po wykonaniu kroku 3

Rys. 13. Stan okna perspektywy CCS Edit po wykonaniu kroku 3

 

Utworzony plik konfiguracji sprzętowej TMS320F28027.ccxml jest teraz pokazany w gałęzi targetConfigs drzewa projektu w oknie Project Explorer. Jest on ustawiony jako Active/Default (aktywny i domyślny).

O autorze