Wielofunkcyjna obudowa ścienna TEKO

Wielofunkcyjna obudowa ścienna TEKO

Pomimo że ostatnimi czasy wysiłki włoskiej firmy TEKO skupiały się na rozwiązaniach mających ułatwić życie użytkownikom Raspberry Pi i Beagleboard, warto pamiętać, że firma ta ma w ofercie szeroką gamę uniwersalnych obudów i akcesoriów. TEKWALL to nazwa produkowanej przez TEKO, wielofunkcyjnej, płaskiej obudowy plastikowej, przeznaczonej do urządzeń montowanych na ścianach, trzymanych w dłoni oraz biurkowych.

TEKWALL są wykonane z tworzywa L320 firmy Sinkral w kolorze białym i mają wymiary 252.5 x 210 x 40 mm, przy czym mieszczą płytki PCB o maksymalnym rozmiarze 246 x 163.6 mm. Dzięki wewnętrznym prowadnicom, montaż płytki PCB w obudowie jest łatwy, a obudowy mają też na wierzchu płaskie zagłębienie, w którym zamontować można np. ekran dotykowy o przekątnej do 10 cali, czyli wymiarach do 204.5 x 158.5 mm.

TEKWALL są wyposażone dwie wewnętrzne przegródki na baterie, zamykane na klapki, mieszczące po dwa standardowe paluszki AA 1.5 V. Obudowy zamykane są na cztery śruby M3, a na wyposażeniu jest też zestaw do uszczelniania śrub i obudowy, dzięki któremu całość osiąga stopień ochrony IP65.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów TEKO w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze