Konkurs projektowy firmy Toradex dla studentów i hobbystów

Konkurs projektowy firmy Toradex dla studentów i hobbystów

Szwajcarska firma Toradex, specjalizująca się w projektowaniu modułów z mikroprocesorami (ARM oraz x86), zorganizowała trwający w sposób ciągły konkurs na projekt wykorzystujący jej produkty.

Każdy uczestnik konkursu „Embedded Design Challenge” otrzyma moduł z rodziny Colibri z procesorem NVIDIA Tegra z rdzeniem ARM Cortex-A9 i płytkę bazową Iris, przy pomocy których ma stworzyć projekt systemu wbudowanego dowolnego zastosowania. Zgłoszenia do konkursu rejestrować można cały czas, ale w momencie rejestracji uczestnik lub zespół jest zobowiązany do określenia terminu zakończenia prac. Do wyboru są dwa terminy rocznie (1.01 i 1.07), a projekt nie może trwać dłużej niż 18 miesięcy.

Nagrodą główną jest 20000 dolarów, druga nagroda wynosi 10000 dolarów, a autorzy czterech wyróżnionych projektów otrzymają po 5000 USD. W tej chwili do konkursu zgłoszone są 54 aktywne projekty. Jedyne polskie rozwiązanie w tym gronie – Computerized Numerical Control System – zostało zaproponowane przez studenta Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Konkurs adresowany jest do „studentów oraz entuzjastów powiązanych z instytucjami edukacyjnymi i badawczymi”. Patronami „Embedded Design Challenge” są Altium i ARM oraz mniej znana firma Ciiva. Dzięki współpracy z Altium, wszyscy chętni uczestnicy konkursu mogą otrzymać na potrzeby realizacji swojego projektu licencję na pakiet narzędzi Altium Designer.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz listę zgłoszonych dotychczas projektów można znaleźć na stronie internetowej firmy Toradex.

O autorze