Miniaturowe moduły Wi-Fi 802.11b/g/n od firmy eConais

Miniaturowe moduły Wi-Fi 802.11b/g/n od firmy eConais

Podczas tegorocznych targów CES (7 – 10 stycznia) firma eConais Inc. zaprezentowała rodzinę modułów Wi-Fi typu system in package (SiP) o nazwie EC19D. Według producenta są to najmniejsze dostępne obecnie na rynku moduły Wi-Fi 802.11b/g/n. Ich wymiary to jedynie 8 x 8 mm.

Moduły z rodziny eConais EC19D powstały z myślą o rozwijającym się rynku urządzeń M2M (Machine to Machine) oraz IoT (Internet of Things). Przy ich pomocy projektanci systemów mogą w łatwy sposób rozszerzyć funkcjonalność urządzeń o komunikację Wi-Fi w standardzie 802.11b/g/n. Dzięki małym gabarytom moduły firmy eConais Inc. zmieszczą się w praktycznie każdym produkcie. Rodzina EC19D otrzymała certyfikaty FCC, IC oraz EC, co zapewnia uproszczenie i przyspieszenie projektowania oraz produkcji urządzeń korzystających z sieci Wi-Fi.

W modułach EC19D zastosowano najnowsze standardy oraz funkcje związane z Wi-Fi 802b/g/n, co pozwala projektantom na wykorzystanie wielu możliwości w swych produktach. Dostępne funkcje obejmują Wi-Fi Direct, konfigurację ProbMeTM, pełen stos TCP/IP, protokół HTTPS/SSL, klient/serwer DHCP, standard WPS, zgodność z Wi-Fi 802.11 (legacy mode) oraz tryb SoftAP z obsługą WPA/WPA2, funkcję Serial to Wi-Fi i inne.

Modele EC19D są już dostępne w ilościach hurtowych oraz jako próbki inżynieryjne. W sprzedaży jest również zestaw projektowy o nazwie EC19D01SDK, dostarczany przez eConais oraz dystrybutorów i partnerów firmy.

O autorze