Mikroprocesorowy zestaw do aplikacji HMI od firmy Farnell element14

Firma Farnell element14 wprowadziła do sprzedaży produkt o nazwie EDM6070AR-01. Łączy on w sobie jednopłytkowy komputer oparty na mikroprocesorze AT91SAM9X35 (z rdzeniem ARM9) oraz wyświetlacz z 7-calowym panelem dotykowym.

Moduł EDM6070AR-01 jest idealny dla różnorodnych aplikacji typu HMI (Human-Machine Interface). Wśród takich zastosowań można wymienić między innymi przemysłowe terminale kontrolne, inteligentne przyrządy pomiarowe, urządzenia medyczne, terminale sieciowe, przyrządy do akwizycji danych i ich analizy.

EDM6070AR-01, w celu umożliwienia szybkiego i łatwego zastosowania, jest dostarczany z aplikacją demonstracyjną Smart Home umożliwiającą niezależnie ustawienie oświetlenia w każdym pomieszczeniu i kontrolę temperatury i wilgotności w całym domu. Ponadto moduł dysponuje odtwarzaczem multimedialnym, który może posłużyć do odtwarzania strumienia audio. Oprócz tego aplikacja umożliwia zarządzanie kamerami i obserwowanie obrazu z domowego systemu dozoru.

Moduł jest gotowy do działania natychmiast po włączeniu. Może łatwo i szybko stać się gotowym produktem pomagając skrócić czas do wprowadzenia wyrobu na rynek i zredukować koszt opracowania.

O autorze