XMC 2Go: nowa płytka uruchomieniowa z mikrokontrolerem XMC1100 (Cortex-M0)

Firma Infineon wkrótce rozszerzy gamę tanich płytek uruchomieniowych dla swoich mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M. Przypomnijmy, że na tą chwilę w ofercie producenta znaleźć można pięć takich produktów: dwie płytki Relax Kit dla mikrokontrolerów XMC4000 (rdzeń Cortex-M4) oraz trzy płytki Boot Kit dla mikrokontrolerów XMC1000 (Cortex-M0). W najbliższym czasie portfolio tanich płytek firmy Infineon powiększy się o płytkę o nazwie XMC 2Go. Jej debiut jeszcze nie miał miejsca, niemniej jednak pewne informacje o tym ciekawym produkcie są już nieoficjalnie dostępne.

To co wyróżnia XMC 2Go, to miniaturowe gabaryty. Wymiary płytki to zaledwie 38,5 x 14 mm. Producent twierdzi, że może to być najmniejsza opracowana kiedykolwiek płytka uruchomieniowa z mikrokontrolerem. Mimo tak małych rozmiarów XMC 2Go to kompletna sprzętowa platforma ewaluacyjna. Na płytce zintegrowano dwa mikrokontrolery: XMC1100, który może być programowany i debugowany przez użytkownika oraz XMC4200, który pełni rolę programatora/debugera. Oprócz mikrokontrolerów, XMC 2Go wyposażono w regulator napięcia, trzy diody LED, gniazdo USB oraz otwory do montażu złącza rozszerzeniowego. Oprogramowanie dla XMC 2Go można tworzyć przy wykorzystaniu dedykowanego dla mikrokontrolerów XMC środowiska programistycznego DAVE 3.

Oficjalna prezentacja płytki XMC 2Go odbędzie się podczas targów Embedded World 2014. Firma Infineon zamierza podczas tego wydarzenia rozdać 1000 sztuk XMC 2Go.

O autorze