LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Konkurs projektowy AXP LOGIC Design Contest

Firma NXP, w kooperacji z partnerami medialnymi – Convergence i EEweb, zorganizowała konkurs na najlepszy projekt wykorzystujący jej nowy zestaw ewaluacyjny.

Konkurs przeznaczony jest dla projektantów wykorzystujących w swojej pracy układy logiczne. Każda osoba chcąca wziąć w nim udział musi wypełnić kwestionariusz, w którym określa m.in. parametry używanych w swojej pracy układów logicznych. Na podstawie kwestionariusza dokonywana jest selekcja uczestników, a wszyscy zakwalifikowani otrzymują nieodpłatnie zestaw czterech płytek, z których każda wyposażona jest w układ AXP1G57GM – energooszczędną, wielofunkcyjną bramkę logiczną (można ją skonfigurować do wykonywania jednej z siedmiu funkcji). W projektach konkursowych płytkę można łączyć z innymi układami i urządzeniami.

Co ciekawe, uczestnictwo w konkursie nie wymaga realizacji projektu – punkty są przyznawane już za kwestionariusz wstępny (poziom A) oraz przesłanie krótkiego (250 słów) opisu doświadczeń z pracy z zestawem ewaluacyjnym (B). Następnym poziomem (C) jest raport z projektu, a najwyższy i najpewniej przynoszący wysokie miejsca poziom D obejmuje nadesłanie schematów układów.

Uczestnicy mogą przesyłać swoje projekty do 31 maja. Przewidziano nagrodę główną (Grand Prize) oraz trzy nagrody dla projektów, które zajmą miejsca 1-3 i sto nagród dla projektów, które zajmą miejsce czwarte. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają od NXP gadżety promocyjne.

Zdobywcy nagrody głównej oraz miejsc 1-3 mogą wybierać nagrody spośród załączonych katalogów, w których znaleźć można m.in. zegarki, biżuterię, sprzęt gospodarstwa domowego i elektronikę konsumencką.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.