Rohde & Schwarz prezentuje pierwszy analizator sygnałów i widma z pasmem 500 MHz

Firma Rohde & Schwarz po raz kolejny rozszerzyła pasmo analizy w serii analizatorów sygnału i widma R&S FSW. Poprzednio szerokość pasma wynosiła 320 MHz, co stanowi dużą wartość, jednak firma poszła dalej i jako pierwsza zaoferowała pasmo analizy 500 MHz.

Nowe rozszerzenie R&S FSW-B500 jest już dostępne dla całej rodziny urządzeń R&S FSW, które umożliwiają pomiary w zakresie częstotliwości do 67 GHz. Otwiera to zupełnie nowe zastosowania dla analizatorów sygnału i widma podczas projektowania. Analizator FSW jest odpowiedni do zaawansowanych zadań pomiarowych w technice radarowej i satelitarnej, jak również do testów szybkich sieci bezprzewodowych typu WLAN lub Beyond 4G (5G).

Szerokie pasmo analizy pozwala użytkownikom na pomiary czasów narastania i opadania impulsów na poziomie 3 ns, lub też krótkich impulsów o szerokości do 8 ns. Analizator może zatem zostać użyty w projektowaniu systemów radarowych lub samochodowych. Możliwe jest wierne zarejestrowanie impulsów radarowych o paśmie do 500 MHz, a także sygnałów zmieniających pasmo – takich, jak radiowe systemy wojskowe. Analizator o takim paśmie umożliwi również badanie transponderów przyszłej generacji urządzeń satelitarnych. Innym obszarem zastosowań może być tor komunikacji mikrofalowej o dużej szerokości pasma.

Analizatory R&S FSW oferują projektantom wzmacniaczy mikrofalowych na potrzeby radia przenośnego i sieci WLAN możliwość cyfrowego skompensowania wzmacniaczy (predistortion) w paśmie do 160 MHz, czego wymaga standard sygnałów WLAN 802.11ac. W przeszłości pomiar tego rodzaju sygnałów szerokopasmowych wymagał skomplikowanych konfiguracji wykorzystujących oscyloskop cyfrowy i dzielnik częstotliwości.

Rozszerzenie R&S FSW-B500 dla wydajnych analizatorów sygnału i widma R&S FSW jest już dostępne w ofercie Rohde & Schwarz.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.

O autorze