Maxim Integrated na targach Embedded World 2014

Maxim Integrated zapowiedział swój udział w targach Embedded World 2014. Firma zaprezentuje swoją ofertę produktową, a więc układy analogowe o wysokiej skali integracji.

Rozwiązania z zakresu pomiaru energii

  • Układy MAX78700 i MAX78615 pozwalają projektantom implementować sprzętowo pomiar mocy prądu stałego lub zmiennego bez użycia dodatkowych i niepraktycznych czujników, izolatorów optycznych  czy dodatkowego zasilania dla podsystemu pomiarowego. 

Rozwiązania z zakresu zarządzania zasilaniem

  • Rodzina wysokonapięciowych konwerterów obniżających napięcie MAX17501-4 zapewnia wysoką wydajność w szerokim zakresie napięć spotykanych w przemyśle i jest zgodna ze standardami IEC 61131-2, IEC 61508 oraz IEC 60664. Przykładowy synchroniczny konwerter obniżający napięcie MAX17503 pracuje w zakresie napięć od 4,5 do 60 V i zapewnia wydajność prądową do 2,5 A.  

Elementy toru sygnałowego

  • Po raz pierwszy zostanie pokazany najmniejszy na rynku czujnik światła otoczenia IO-Link, który wykrywa światło białe, barwy RGB oraz promieniowanie podczerwone. Czujnik ten wyróżnia się wysoką czułością i niskim opóźnieniem.
  • Maxim planuje również przedstawić zaawansowany projekt referencyjny, który przesyła przy użyciu protokołu HART wyniki pomiarów temperatury w zakresie od -200 do 850°C z dokładnością lepszą niż 0,1%. Temperatura stanowi jeden z najczęściej mierzonych parametrów w procesach kontroli i w automatyce przemysłowej. Nowe rozwiązanie pozwala prosto, lecz z dużą dokładnością dokonać pomiaru temperatury i przesłać wynik na odległość.

Firma Maxim Integrated na targach Embedded World 2014: hala 4A, stoisko 128.

O autorze