Renesas Electronics organizuje zawody samochodów sterowanych przez mikrokontroler

Firma Renesas Electronics zapowiedziała, że podczas targów Embedded World 2014 oficjalnie rozpoczęte zostaną zawody „Renesas European MCU Car Rally Competition”, których uczestnikami mogą być studenci uczelni wyższych.

W ramach zawodów drużyny studentów z Europy będą miały okazję zbudować autonomiczny pojazd z zestawu elementów mechatronicznych. Uczestnicy dostaną rok, aby zoptymalizować urządzenie i kod programu przed wyścigami „MCU Rally Challenge Event”, które odbędą się w pierwszym kwartale 2015 roku w Niemczech. Renesas wręczy wybranym drużynom prestiżowe nagrody, a zwycięzcy będą mieli możliwość udać się na zawody „Renesas Micom Car Rally” w Japonii w sierpniu 2015 na koszt sponsora.

Zawody „Car Rally” odbywają się w Japonii od dwudziestu lat, co roku bierze w nich udział około 2500 uczestników. Zawody były również organizowane w innych krajach, między innymi w Chinach i Wietnamie, ponad dziesięć razy – za każdym razem sponsorowane przez Renesas.

W zawodach wziąć udział mogą wszyscy studenci krajów europejskich, choć pierwszeństwo mają studenci uczelni partnerskich Renesas. Więcej informacji o zawodach MCU Car Rally jest dostępnych na stronie

 

O autorze