Nordic Semiconductors prezentuje płytkę Bluetooth kompatybilną z platformą narzędziową mbed

mbed to zyskująca w ostatnim czasie dużą popularność platforma online do tworzenia oprogramowania dla systemów wbudowanych. O rosnącym zainteresowaniu tym pakietem narzędzi programistycznych świadczy zwiększająca się liczba dedykowanych zestawów uruchomieniowych, które wprowadzają do sprzedaży producenci układów elektronicznych. Dopiero co firma STMicroelectronics zaprezentowała przeznaczone dla mbed płytki STM32 Nucleo. Teraz natomiast o kompatybilnej z mbed płytce poinformowała firma Nordic Semicondictors, producent rozwiązań do komunikacji bezprzewodowej.

nRF51822-mKIT, bo taką nazwę otrzymało nowe narzędzie opracowane przez firmę Nordic Semicondictors, to pierwsza dedykowana dla mbed płytka pozwalająca realizować systemy wykorzystujące komunikację typu Bluetooth. Najważniejszym elementem płytki jest układ SoC (System-on-Chip) nRF51822, który łączy w sobie jednostkę obliczeniową ARM Cortex-M0 z nadajnikiem-odbiornikiem radiowym umożliwiającym transmisję danych w standardzie Bluetooth low energy. Drugim istotnym elementem płytki jest programator/debuger CMSIS-DAP. Ponadto na płytce umieszczono złącza sygnałowe dające dostęp do pinów GPIO układu nRF51822, dwa przyciski użytkownika, dwie diody LED użytkownika, gniazdo na baterię CR2032 oraz blok zasilania.

Płytka nRF51822-mKIT dostępna będzie w sprzedaży od kwietnia 2014 r. w cenie 59.95 USD. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

O autorze