Nowa seria oscyloskopów Rohde & Schwarz R&S RTE: połączenie szerokich możliwości analizy z łatwością użytkowania

Cyfrowe oscyloskopy R&S RTE to szybkie i niezawodne przyrządy do realizacji codziennych zadań testowania i pomiaru, w takich dziedzinach jak projektowanie systemów wbudowanych i elektroniki mocy czy debugowanie. Korzyści dla użytkowników płyną z wysokiej częstotliwości próbkowania i szybkiej akwizycji oraz dużej wierności odwzorowania sygnału. Rozbudowany zestaw narzędzi pomiarowych i analitycznych przyspiesza uzyskiwanie wyników, a ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości czyni oscyloskopy łatwymi w użyciu.

Oscyloskopy nowej serii R&S RTE są dostępne w wersjach o paśmie od 200 MHz do 1 GHz. Częstość akwizycji wynosząca ponad milion przebiegów na sekundę pozwala użytkownikom szybko odnaleźć błędy w sygnale. Precyzyjny system wyzwalania jest praktycznie pozbawiony jitteru i daje bardzo dokładne wyniki. Jednordzeniowy przetwornik A/C o efektywnej liczbie bitów (ENOB) wynoszącej ponad siedem prawie całkowicie eliminuje zniekształcenia sygnału. Przy częstotliwości próbkowania 5 Gs/s i pamięci o maksymalnym rozmiarze 50 Ms na kanał, oscyloskopy R&S RTE mogą precyzyjnie rejestrować długie sekwencje, co jest wymagane np. przy analizie danych z magistral szeregowych, takich jak: I2C i CAN.

Użytkownicy przeprowadzający skomplikowane pomiary z pewnością docenią dużą szybkość pomiaru. Testy z wykorzystaniem masek szybko zwracają jednoznaczne statystycznie wyniki. Z kolei moduł FFT może pełnić rolę analizatora widma, co czyni oscyloskopy R&S RTE idealnymi do analiz EMI w czasie rozwoju produktu.

Dzięki wysokiej rozdzielczości ekranowi dotykowemu XGA o przekątnej 10.4 cala, użytkownicy mogą intuicyjnie realizować codzienne zadania. Dla przykładu, dostęp do zapisanych ustawień przyrządu można uzyskać za pomocą pojedynczego ruchu palca w poprzek panelu, a układ przebiegów na ekranie można ustawiać metodą „przeciągnij i upuść”. Miniaturowe podglądy przebiegów sygnałów w czasie rzeczywistym pozwalają natomiast zachować kontrolę nad sytuacją. Okna dialogowe są otwierane jako półprzezroczyste nakładki na aktywne przebiegi, które zachowują pełny rozmiar, a umieszczone w nich diagramy przepływu sygnału i przyciski ułatwiają nawigację.

Innowacyjne narzędzia pomagają użytkownikom pracować bardziej wydajnie. Funkcja QuickMeas równolegle przeprowadza kilka pomiarów tego samego sygnału. Realizowane dotykowo, na wzór smartfonów, powiększenie pozwala natomiast szybko obejrzeć szczegóły przebiegu. Wszystkie narzędzia można wybierać z konfigurowalnego paska.

Firma Rohde & Schwarz ma też w ofercie szeroką gamę dedykowanych rozwiązań aplikacyjnych dla oscyloskopów serii RTE, wliczając w to opcję wyzwalania i dekodowania protokołów komunikacji szeregowej, wersję mixed-signal z 16 dodatkowymi kanałami cyfrowymi oraz opcję analiz mocy. Ofertę uzupełnia duży wybór sond pomiarowych.

Nowe oscyloskopy R&S RTE można zamawiać w firmie Rohde & Schwarz w wersjach z dwoma lub czterema kanałami i z pasmem o szerokości 200, 350, 500 MHz lub 1 GHz.

Przedstawicielstwo Rohde & Schwarz w Polsce: ul. Al. Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa, tel: 22 337 64 99.

O autorze