WiFi, Bluetooth, ZigBee – trzy najpopularniejsze technologie w jednym module firmy Redpine Signals

WiFi, Bluetooth, ZigBee – trzy najpopularniejsze technologie w jednym module firmy Redpine Signals

Redpine Signals, amerykański producent chipów oraz modułów komunikacji bezprzewodowej zakomunikował o wprowadzeniu do oferty modułów łączących w sobie trzy najpopularniejsze obecnie standardy transmisji danych w paśmie ISM. Nowe moduły powstały w oparciu o chip RS9113 i właśnie od tego symbolu rozpoczyna się nazwa nowych modułów. Chip ten integruje WiFi (IEEE802.11a/b/g/n with dual band support), BT4.0 (Bluetooth LE dual-mode), ZigBee (802.15.4-2009).

Podobnie jak w przypadku poprzedniej serii RS9110 moduły, ze względu na funkcjonalność podzielone zostały na trzy rodziny. Są to n- Link, Connect-io-n oraz WiseConnect.

n-Link przewidziane są do aplikacji, gdzie pracuje procesor z systemem operacyjnym. Producent dostarcza sterowniki dla Windows, Linux, Windows CE, Android. Rodzina ta charakteryzuje się bardzo ciekawymi parametrami, jeśli chodzi o pobór energii. Dla watch-dog mode pobór poniżej 3uA, dla standby mode poniżej 30uA.

Connect-io-n to rodzina, gdzie stosy BT4.0, ZigBee, TCP/IP oraz WLAN są już na „pokładzie”. Współpraca z takim modułem nie wymaga udziału procesora o dużej mocy obliczeniowej, gdyż dużą część zadań przejmuje sam moduł. W odróżnieniu do modułów bazujących na chipie RS9110, możliwa jest praca zarówno, jako klienta sieci jak i access point.

Rodzina WiseConnect zawiera funkcjonalności rodziny Connect-io-n rozszerzone o bardziej zawansowane funkcje związane z bezpieczeństwem transmisji. Dodatkowo moduły mogą pracować zgodnie z WiFi Direct.

We wszystkich modułach do dyspozycji są interfejsy UART, SPI, SDIO oraz USB. W każdym przypadku dostępne są dwie wersje sprzętowe. Pierwsza o wymiarach 14x15x2 mm bez anteny oraz druga, nieco większa, o rozmiarach 27x16x3 mm ze zintegrowaną anteną oraz złączem u.FL. Możliwa jest też praca modułu w paśmie 5GHz dla WiFi (dual band).

Dystrybutorem produktów firmy Redpine Signals w Polsce jest JM elektronik. Oferta produktowa dostępna jest tutaj. Szersze informacje dostępne pod adresem mailowym: wireless@jm.pl.

O autorze