Trzy lata obecności RS Components w Europie Wschodniej

Firma RS Components (RS) świętuje trzecią rocznicę swojej obecności w Europie Wschodniej. RS Components istnieje na rynku Europy Wschodniej od 1 stycznia 2011 roku. Od samego początku działalność firmy w tym regionie przynosiła same sukcesy. Grono klientów, którzy doceniają wysoką jakość produktów i usług RS, nieustannie się powiększa.

Już od stycznia 2011 roku funkcjonują lokalne wersje strony internetowej RS dla klientów z Polski, Czech i Węgier. Transakcje przeprowadzane są w walucie lokalnej, a oferta zawiera 500 000 produktów z zakresu elektroniki, automatyki, sterowania i utrzymania ruchu. Wysyłka zamówionych towarów następuje w dniu złożenia zamówienia, a dostawa trwa do 24h lub do 48h w zależności od lokalizacji firmy klienta.

RS ciągle doskonali ofertę usług. Ostatnio firma wprowadziła na swojej stronie znaczne ułatwienia dotyczące nawigacji i wyszukiwania produktów w językach lokalnych. Znaczna część strony zawierająca dodatkowe informacje o produktach, została przetłumaczona na język polski, czeski i węgierski. Szczególnie wzbogacona została treść dotycząca aparatury kontrolno-pomiarowej. Dodano także atrybuty w językach lokalnych, dzięki czemu możliwe jest jeszcze trafniejsze wyszukiwanie produktów. Nowe funkcje strony internetowej jeszcze bardziej ułatwiają przeglądanie produktów, pozwalają zaoszczędzić czas i przyspieszają zakończenie prac projektowych.

Zaangażowanie firmy w tego typu działania przekłada się na jej ciągły rozwój. Trzeci rok działalności RS okazał się równie pomyślny jak dwa pierwsze lata. Klienci mogą teraz korzystać z bogatej oferty produktów ponad 2500 wiodących marek, i najnowszych technologii, gotowych do natychmiastowej wysyłki. Średnia wartość zamówień jest porównywalna z wartością zamówień składanych przez klientów na innych rynkach europejskich, co oznacza wielki sukces, biorąc pod uwagę fakt, że RS od niedawna działa na rynku Europy Wschodniej. Świadczy to o tym, że RS spełnia oczekiwania klientów w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech. Klienci niezmiennie cenią sobie dostępność magazynową podzespołów elektronicznych oferowanych na stronie internetowej oraz niezawodność dostaw. RS to dystrybutor, dla którego ważni są zarówno klienci zamawiający niewielkie ilości na potrzeby projektów i prototypowania, jak i klienci zamawiający niestandardowe ilości do produkcji. Oprócz tego RS udostępnia szereg bezpłatnych narzędzi do projektowania, takich jak oprogramowanie Designspark PCB, które znacznie upraszcza i przyspiesza proces projektowania.

O autorze