Płytka uruchomieniowa „Tiva C Series Connected LaunchPad” od firmy Texas Instruments

Firma Texas Instruments rozszerzyła grupę płytek uruchomieniowych LaunchPad o nowy produkt – „Tiva C Series Connected LaunchPad”. Jest to narzędzie pozwalające w łatwy sposób tworzyć prototypowe systemy wykorzystujące komunikację z siecią Internet, a więc np. aplikacje działające w chmurze (Cloud Computing) i różnego typu rozwiązania IoT (Internet of Things).

Sercem płytki „Tiva C Series Connected LaunchPad” jest mikrokontroler Tiva C TM4C1294. Ten oparty na rdzeniu ARM Cortex-M4 układ może pracować z częstotliwością taktowania do 120 MHz i dysponuje 1024 kB pamięci Flash, 256 kB pamięci SRAM i 6 kB pamięci EEPROM. Układ jest bogato wyposażony w zintegrowane peryferia. To co go wyróżnia na tym polu, to przede interfejs komunikacyjny Ethernet MAC+PHY. O mikrokontrolerach TM4C129x pisaliśmy szerzej tutaj.

Na płytce „Tiva C Series Connected LaunchPad” mikrokontroler TM4C1294 połączony jest z gniazdem Ethernet RJ45, gniazdem USB, przyciskami oraz diodami LED. Płytkę ponadto wyposażono w zintegrowany programator/debuger USB. Nowe narzędzie firmy Texas Instruments dysponuje też dwoma parami złącz sygnałowych, do których dołączyć można płytki rozszerzeniowe Booster Pack.

Koszt zakupu płytki „Tiva C Series Connected LaunchPad” to 19,99 USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie produktu.

Dystrybutorem produktów firmy Texas Instruments w Polsce jest Silica Warszawa: Avnet EM Sp. z o.o., ul. Marynarska 11, 02-674 Warszawa, tel.: 22 2565760, fax: 22 2565766, http://www.silica.com, e-mail: warszawa@silica.com.

 

O autorze