Nowa polityka cenowa firmy Tektronix

Firma Tektronix poinformowała, że od tej pory seria oscyloskopów MDO4000B będzie dostępna w tych samych cenach, co oscyloskopy MSO4000B. Wyróżnikiem przyrządów MDO4000B jest wbudowany analizator widma. Ponadto oscyloskopy te udostępniają 4 kanały analogowe i 16 wejść cyfrowych. Seria MDO4000B pozwala zatem rejestrować zsynchronizowane sygnały analogowe, cyfrowe oraz sygnały radiowe, aby uzyskać kompletną informację o zachowaniu systemu w czasie, co może znacząco skrócić czas testów.

Zdecydowana większość projektów realizowanych w dzisiejszych czasach zawiera przynajmniej jeden z systemów łączności bezprzewodowej: Wi-Fi, Bluetooth lub ZigBee. Użytkownicy oczekują wygodnego połączenia bezprzewodowego nie tylko od myszy i klawiatury, ale również inteligentnych sprzętów domowych i urządzeń multimedialnych. Wraz z popularyzacją łączności radiowej projektanci potrzebują coraz lepszych narzędzi do testów na częstotliwościach radiowych.

Również w projektach nie korzystających bezpośrednio z komunikacji radiowej występują problemy interferencji elektromagnetycznych, szumów, modulacji i innych sygnałów o wysokich częstotliwościach. Teraz za cenę oscyloskopów MSO bez analizatora widma inżynierowie mogą otrzymać jeden przyrząd, który wykona wiele rodzajów testów i pomiarów, wliczając w to test na częstotliwościach radiowych.

Nowa polityka cenowa Tektronix oznacza, że modele MDO4000B-3 z wbudowanym analizatorem widma na częstotliwość 3 GHz kosztują tyle samo, co wszystkie obecne oscyloskopy MSO4000B z takim samym pasmem analogowym. Taka sama cena sprawia, że nie ma powodu, aby kupować modele MSO, nawet jeśli obsługa częstotliwości radiowych jest chwilowo niepotrzebna. Co więcej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie zajdzie konieczność dokonania pomiarów w paśmie radiowym. Tym samym wybór oscyloskopu MDO pozwoli uniknąć kupna analizatora widma w przyszłości. W tej sytuacji Tektronix wycofuje ze sprzedaży oscyloskopy MSO4000B.

Jedynym autoryzowanym serwisem i dystrybutorem firmy Tektronix w Polsce jest firma TESPOL www.tespol.com.pl, ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42.

O autorze