LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Webinarium poświęcone mikrokontrolerom LPC1500 firmy NXP Semiconductors

Webinarium poświęcone mikrokontrolerom LPC1500 firmy NXP Semiconductors

LPC1500 to najnowsza w ofercie NXP Seminconductors seria mikrokontrolerów z rdzeniem Cortex-M (pisaliśmy o niej tutaj). Producent chcąc zapoznać konstruktorów ze swoim nowym produktem postanowił zorganizować webinarium, które będzie mu poświęcone.

LPC1500 to mikrokontrolery zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w systemach sterowania silnikiem elektrycznym. W tym celu układy te wyposażone zostały w wydajny obliczeniowo CPU Cortex-M3 mogący pracować z częstotliwością do 72 MHz, dwa 12-bitowe (12 kanałów) przetworniki A/C o czasie konwersji 500 ns, cztery komparatory analogowe o czasie opóźnienia propagacji 68 ns, interfejs enkodera kwadraturowego oraz cztery moduły czasowe mogące generować sygnał PWM z rozdzielczością poniżej 1 ns.

W celu ułatwienia tworzenia rozwiązań sterowania silnikiem firma NXP Seminconductors opracowała dla mikrokontrolerów LPC1500 gamę dedykowanych narzędzi: sprzętowych (zestaw PMSM Motor Control, zestaw BLDC Motor Control, zestaw LPCXpresso), jak też programowych (firmware do sterowania silnikiem metodą FOC, programy z graficznym interfejsem użytkownika).

Webinarium odbędzie się 27 marca 2014 r. Więcej informacji o tym wydarzeniu, w tym formularz rejestracji, można znaleźć na stronach internetowych dystrybutorów: firmy Arrow Electronics i firmy Future Electronics.