LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Dwa nowe projekty referencyjne firmy Maxim Integrated

Dwa nowe projekty referencyjne firmy Maxim Integrated

Firma Maxim Integrated poszerzyła swoją ofertę o dwa nowe projekty referencyjne, wykorzystujące jej przemysłowe rozwiązania czujnikowe. Chodzi o czujnik oświetlenia z interfejsem IO-Link nazwany Santa Cruz oraz nadajnik pomiarów temperatury pracujący w pętli 4–20 mA, nazwany Novato.

Santa Cruz składa się z układu MAX44008, integrującego sześć precyzyjnych czujników światła widzialnego, podczerwieni i RGB oraz czujnik temperatury, energooszczędnego mikrokontrolera Renesas RL78, scalonych stabilizatorów 3,3 oraz 5 V, programowalnej pamięci Flash oraz transceivera IO-Link MAX14821, a także oprogramowania obsługującego interfejs w wersji 1.0 i 1.1. Rozwiązanie ma postać płytki drukowanej o wymiarach zaledwie 6,5 x 25 mm, wyposażonej w złącze M12, pozwalające na bezpośrednie podłączenie jej do interfejsu IO-Link. Projekt Santa Cruz jest też wyposażony w diody tłumiące transjenty, zgodne z normami IEC 61000-4-2 (ESD) i IEC 61000-4-4 (EFT).

Novato to przemysłowy nadajnik służący do transmisji pomiarów temperatury za pomocą protokołu HART. Współpracuje on z 2-, 3- i 4-przewodowymi termometrami rezystancyjnymi dowolnego typu (od PT100 do PT1000) i pozwala na wykonywanie pomiarów z zakresu od –200 do +850°C, z rozdzielczością 0.03°C i precyzją <0.05% lub ±0.2°C w temperaturze pokojowej oraz <0,1% lub ±1,0°C w całym zakresie temperatury pracy (od –40°C do +85°C). Jest zasilany napięciem 12–40 V, pobiera poniżej 3,2 mA i daje na wyjściu sygnał standardowej pętli 4–20 mA. Novato jest też wyposażony w detekcję wypalenia czujnika i ogranicznik prądu pętli (30 mA ±5 mA).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach producenta: Santa Cruz IO-Link Light Sensor, Novato Temperature Sensor.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!