LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Konkurs: Wygraj drukarkę 3D!

Konkurs: Wygraj drukarkę 3D!

Świętując trzy lata działalności w Polsce, w Czechach i na Węgrzech, RS Components organizuje losowanie nagrody wśród wszystkich nowych użytkowników oprogramowania DesignSpark Mechanical.

Aby wziąć udział w losowaniu, należy w okresie od 1 do 30 kwietnia 2014:

  • zarejestrować się na stronie DesignSpark
  • pobrać bezpłatne narzędzie do projektowania DesignSpark Mechanical
  • zalogować się z wcześniej podanymi danymi i uruchomić program

Po uruchomieniu programu użytkownicy zostaną automatycznie zakwalifikowani do udziału w losowaniu drukarki 3D RepRapPro Ormerod. Wśród klientów każdego z krajów: Polski, Czech i Węgier zostanie rozlosowana odpowiednio jedna drukarka.

Drukarka wykorzystuje proces FFF (Fused Filament Fabrication) do tworzenia obiektów trójwymiarowych z szerokiej gamy filamentów w różnych kolorach. Proces ten pozwala użytkownikom stworzyć dowolny kształt możliwy do zaprojektowania na komputerze. Drukarki RepRapPro Ormerod są dostarczane jako gotowe do zmontowania zestawy zawierające wszystkie niezbędne części.

Nowe, łatwe w obsłudze oprogramowanie DesignSpark Mechanical zapewnia profesjonalne projektowanie w 3D. Dostępność tego rewolucyjnego narzędzia pozwala przezwyciężyć dwie główne bariery stające przed potencjalnymi użytkownikami, którzy aktualnie nie mają dostępu do rozwiązań projektowych 3D, a chcieliby z nich skorzystać. Te bariery to zaporowe koszty oraz konieczność długotrwałej nauki obsługi tradycyjnych narzędzi CAD 3D. Narzędzie DesignSpark Mechanical jest nie tylko bezpłatne, ale również bardzo intuicyjne. Inżynierowie oraz inne osoby uczestniczące w procesie projektowania potrafią w pełni korzystać z możliwości programu już po kilku godzinach, a nie tygodniach lub miesiącach jak w przypadku tradycyjnych narzędzi CAD 3D. Format wyjściowy STL oprogramowania DesignSpark Mechanical umożliwia bezpośredni eksport projektów do drukarek 3D.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy od premiery oprogramowania we wrześniu 2013 roku zarejestrowano rekordową liczbę 100 000 pobrań. Połowę z tych pobrań zanotowano w pierwszych dwóch tygodniach dostępności narzędzia – statystyki te dowodzą zainteresowania przystępnym cenowo i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do projektowania 3D.

Autor: RS Components