Digitizery PCIe firmy Agilent Technologies z możliwością przetwarzania danych w czasie rzeczywistym

Digitizery PCIe firmy Agilent Technologies z możliwością przetwarzania danych w czasie rzeczywistym

Firma Agilent Technologies wprowadza dodatkowe funkcjonalności do serii szybkich digitizerów PCIe. Jedną z nich jest detekcja wartości szczytowej w czasie rzeczywistym, a pierwszym przyrządem z możliwością zainstalowania tej opcji będzie 12-bitowy digitizer U5303A.

Korzystając z nowego zestawu projektowego U5340A FPGA development kit, zawierającego obszerny zestaw narzędzi do programowania układów FPGA, mogliśmy skoncentrować się na specyficznych, sygnalizowanych przez naszych klientów zagadnieniach z zakresu przetwarzania danych w czasie rzeczywistym,” powiedział Eduardo Garcia, inżynier z firmy Agilent zajmujący się tworzeniem oprogramowania firmware dla digitizerów. Pozwoliło to na opracowanie nowej opcji sprzętowej detekcji wartości szczytowej. Otwiera ona kolejne możliwości, m.in. zapewnienia stabilności poziomu odniesienia i wykorzystania trybu self-trigger, pozwalając zapewnić nieosiągalny wcześniej poziom synchronicznej redukcji szumu.

Nowe funkcjonalności są adresowane do specyficznych potrzeb klientów OEM i instytutów badawczych prowadzących prace w zakresie szybkich systemów przetwarzania obrazu dla medycyny, skanerów laserowych (lidarów), systemów monitorowania środowiska i badań nieinwazyjnych. Ich wprowadzenie stało się możliwe dzięki zaimplementowaniu wielu algorytmów przetwarzania danych w pojedynczym układzie FPGA, które mogą być łatwo i szybko przełączane między sobą. Co więcej, redukcja ilości danych i ich gromadzenie na poziomie digitizera pozwalają zmniejszyć ilość przesyłanych informacji o kilka rzędów wielkości i znaczne zwiększyć prędkość analizy.

„Wprowadzenie w ubiegłym roku nowej platformy PCIe wraz z zestawem projektowym FPGA ustanowiło solidne podstawy,” powiedział Yves Maumary, menadżer projektu z oddziału digitizerów PCIe firmy Agilent. „Możemy na nich tworzyć zaawansowane funkcjonalności, takie jak możliwość detekcji wartości szczytowej w czasie rzeczywistym, równocześnie zachowując pierwotne parametry sprzętowe, takie jak gotowość do ponownego pomiaru uzyskiwaną w czasie poniżej 500 ns pomiędzy akwizycjami. Jesteśmy w tym zakresie nawet szybsi od stale rosnących wymogów użytkowników.

Dystrybutorem produktów Agilent Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.

O autorze