Simply AVR Design Contest – konkurs projektowy firmy Atmel

W zeszłym roku firma Atmel zorganizowała konkurs „AVR Hero Contest” dla konstruktorów używających w swoich projektach mikrokontrolerów z rodziny AVR (pisaliśmy o tym tutaj). Pierwsze miejsce w konkursie zajął Sumasta Pamungkas, który zaprojektował system o nazwie „Arduino based Inertial Mobile Phone Unit”. Konkurs „AVR Hero Contest” cieszył się dużą popularnością wśród hobbystów i studentów. Zachęcona tym sukcesem firma Atmel postanowiła zorganizować kolejne tego typu przedsięwzięcie. Tym razem konkurs otrzymał nazwę „Simply AVR Design Contest”.

W ramach konkursu uczestnicy zobowiązani są do wykonania autorskiego urządzenia, które wykorzystuje mikrokontroler AVR. Po zbudowaniu urządzenia należy przygotować krótki film opisujący projekt. Film ten należy udostępnić przez serwis Youtube, a adres do filmu podać podczas rejestrowania zgłoszenia konkursowego. Podstawą do wyłonienia zwycięzcy będzie liczba głosów oddanych na dany projekt przez społeczność internetową.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1500 USD. Dodatkowo informacje o projekcie i autorze zostaną opublikowane w kanałach informacyjnych firmy Atmel (Twitter, Facebook).

Osoby chcące zgłosić swój pomysł do konkursu lub zagłosować na już zgłoszone projekty mogą to uczynić korzystając ze strony internetowej firmy Atmel.

O autorze