Webinarium: mikrokontrolery EFM32 i czujniki firmy Silicon Labs w aplikacjach Internet of Things

Firma Silicon Labs zorganizuje webinarium, które poświęcone będzie dwóm grupom produktowym ze swojej oferty: mikrokontrolerom EFM32 z rdzeniem Cortex-M oraz czujnikom. Rozwiązania te według producenta są idealne do zastosowania w systemach typu IoT (Internet of Things). Podczas webinarium nie tylko przedstawione zostaną mikrokontrolery EFM32 i czujniki firmy Silicon Labs, ale też pokazane zostanie jak ich efektywnie używać, przykładowo jak przy ich pomocy tworzyć systemy sensoryczne (pomiar między innymi wilgotności/temperatury/indeksu UV, rozpoznawanie gestów) pracujące przez długi czas tylko na baterii. 

Webinarium odbędzie się w dwóch terminach: 24 kwietnia oraz 8 maja. W pierwszym terminie nacisk położony zostanie na to jak dodać do systemu czujniki. Z kolei w drugim terminie zaprezentowane zostanie jak wykonywać akwizycję danych z czujników przy minimalnym poborze prądu.

Każdy uczestnik webinarium otrzyma bezpłatnie od firmy Silicon Labs jeden zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem EFM32 Gecko Starter Kit. Dostępne są zestawy EFM32ZG-STK3200 (mikrokontroler z rdzeniem Cortex-M0+), EFM32GG-STK3700 (Cortex-M3) oraz EFM32WG-STK3800 (Cortex-M4).

O autorze