Nowa seria obudów BOPLA do ekranów dotykowych

Niemiecki producent wprowadza do oferty nową serię obudów BoTouch, przeznaczoną dla systemów, w których interfejs stanowi panel dotykowy. Mają one pozwolić na ustandaryzowany montaż dostępnych komercyjnie paneli dotykowych różnych rozmiarów w projektach przemysłowych.

Obudowy BoTouch dostępne są w dwóch wersjach: z anodowanego aluminium oraz tworzywa PC-V0. Obudowy plastikowe mieszczą ekrany o przekątnych 5, 7 i 10.4 cala. Część frontowa pokryta jest 2- lub 3-milimetrową warstwą antyodblaskowego (anti-glare) szkła mineralnego, na którym można wykonywać nadruki od spodu, a tył obudowy zamyka pokrywa ze stali o grubości 1 mm, pokrytej stopem cynku i aluminium.

Obudowy aluminiowe dostępne są w wersjach przeznaczonych do współpracy z ekranami o wymiarach 5.7, 7, 8.4, 10.4 i 12.1 cala. Pokrywa frontowa wykonana jest z anodowanego lub malowanego proszkowo aluminium, a tylna – z niklowanej stali. Obudowy są wyposażone w zintegrowany system wkrętów służący do montażu paneli.

Obudowy BoTouch dostępne standardowo cechują się maksymalnym stopniem ochrony IP67. Firma BOPLA może jednak wykonać studium wykonalności obudów z wyższymi stopniami ochrony (IP68, IP69K) na specjalne zamówienie.

Zarówno w przypadku obudów aluminiowych, jak i plastikowych, istnieje też możliwość zamawiania wariantów dostosowywanych do konkretnych projektów. Do wykonania obudowy na zamówienie konieczne jest dostarczenie prototypu, rysunku w formacie CAD lub dokumentacja panelu dotykowego.

Dla zastosowań, w których niedopuszczalne jest występowanie brzegów, w których zbierają się zanieczyszczenia, takich jak technologie medyczne czy systemy przetwarzające żywność, firma BOPLA ma w ofercie rozwiązania z dodatkową membraną frontową.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze