Energooszczędna przetwornica napięcia o szerokim zakresie napięcia wejściowego i wysokiej wydajności prądowej od Linear Technology

Firma Linear Technology zaprezentowała synchroniczną przetwornicę impulsową LT8612. Układ wyróżnia się dużym dopuszczalnym zakresem napięć wejściowych, wynoszącym od 3,4 do 42 V. Jest to zaleta przydatna w zastosowaniach przemysłowych i motoryzacyjnych. Przetwornica potrafi dostarczyć do 6 A prądu przy napięciu wyjściowym 0,97 V. Ponadto nowe rozwiązanie firmy Linear Technology cechuje się wysoką sprawnością rzędu 95%.

Tryb pracy Burst Mode dostępny w LT8612 zapewnia bardzo niski pobór prądu w stanie spoczynku, co stanowi zaletę w systemach zasilanych z baterii. Zużycie prądu bez obciążenia wynosi poniżej 3 μA.

Model LT8612 jest dostępny w cenie od 4,95 USD za sztukę. Wersja przystosowana do pracy w środowisku o temperaturze od –40 do 125°C jest dostępna w cenie 5,45 USD. Ceny dotyczą zamówień 1000 sztuk. Obie wersje dostępne są już w sprzedaży. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta.

O autorze