Kontroler dotykowy o niskim poborze prądu od firmy Microchip

Kontroler interfejsów dotykowych o niskim poborze prądu od firmy Microchip

Firma Microchip rozszerzyła swoją ofertę produktową o kontroler MTCH6102. Pozwala on projektantom tanim kosztem i w łatwy sposób dodać do systemu interfejs dotykowy rozpoznający gesty. Nowy układ wyróżnia się ponadto bardzo niskim poborem prądu.

MTCH6102 pozwala na realizację pojemnościowego skanowania paneli i ekranów dotykowych, w tym obsługę gestów, przeciągania, przewijania oraz dwukrotnego dotyku. Kontroler udostępnia do15 kanałów pomiarowych i obsługuje rozwiązania FPC, PCB oraz ITO. Układ może pracować z osłonami o grubości do 3 mm (plastik) lub 5 mm (szkło). Częstotliwość odświeżania obrazu jest konfigurowana oddzielnie dla trybu uśpienia/spoczynku, co pozwala na obniżenie zużycia energii. W trybie aktywnym układ pobiera tylko 12 µA prądu. Firma Microchip dostarcza narzędzie konfiguracyjne, które pozwala projektantom na szybki wybór ustawień i parametrów pracy kontrolera. Dostępna jest również biblioteka programistyczna pomocna w dalszej optymalizacji i kontroli interfejsu.

Układ MTCH6102 może znaleźć zastosowanie w wielu różnych urządzeniach, między innymi w elektronice użytkowej (zdalne sterowanie, gry), elektronice ubieralnej (słuchawkach, zegarkach, opaskach fitness, urządzeniach śledzących), a także w motoryzacji (na przykład w panelach kontrolnych pojazdów).

Firma Microchip udostępnia dedykowany do testowania możliwości układu MTCH6102 zestaw projektowy Low Power Projected Capacitive Touchpad Development Kit.

Układ MTCH6102 jest już dostępny w sprzedaży. Cena jednostkowa zaczyna się od 0,96 USD przy zamówieniach 10 000 sztuk.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze