Wielofunkcyjne generatory sygnałowe Rigol

Firma Rigol wprowadziła do swojej oferty nową linię urządzeń łączących w sobie funkcje generatora funkcji, przebiegów arbitralnych, szumów, impulsów, sygnałów harmonicznych, a także modulatora i licznika. Nowa seria przyrządów oznaczona jest symbolem DG1000Z i obejmuje dwa modele: DG1032Z o paśmie 30 MHz i DG1062Z o paśmie 60 MHz.

Generatory DG1000Z mają dwa kanały, które można wykorzystywać jako niezależne generatory. Przyrządy mają maksymalną częstotliwość próbkowania 200 MSa/s i rozdzielczość 14 bitów, cechują się przy tym stabilnością częstotliwości +/– 1 ppm i szumem fazowym –125 dBc/Hz. Generatory DG1000Z są wyposażone w generator harmonicznych 8 rzędu i siedmiocyfrowy licznik impulsów o paśmie 200 MHz, a ich wbudowany modulator obsługuje modulacje AM, FM, PM, ASK, FSK, PSK i PWM.

Nowe przyrządy Rigol mają wygodny interfejs do edycji przebiegów arbitralnych, a ich pamięć standardowo mieści 8 milionów punktów, z możliwością rozszerzenia do 16 milionów. Generacja funkcji arbitralnych odbywa się z wykorzystaniem technologii SiFi (Signal Fidelity), pozwalającej generować przebiegi punkt po punkcie, odtwarzać sygnał bez zakłóceń i precyzyjnie ustawiać częstotliwość próbkowania przy zachowaniu jitteru na poziomie 200 ps. Warto przy tym wspomnieć, że nowe generatory Rigol mają zapisane fabrycznie w pamięci wewnętrznej do 160 typów funkcji i dają możliwość sumowania przebiegów.

Generatory DG1000Z są wyposażone w interfejsy USB (Host i Device) oraz LAN (LXI Core Device 2011) i mają wygodny, 3,5-calowy wyświetlacz TFT.

O autorze