LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Układy AFE firmy Microchip do pomiaru zużycia energii elektrycznej

Firma Microchip rozszerzyła swoją ofertę produktową o dwa układy AFE (Analog Front End) pozwalające na pomiar energii elektrycznej: MCP3913 oraz MCP3914. Układy te mogą znaleźć zastosowanie między innymi w serwerach, jednostkach dystrybucji energii, zasilaczach awaryjnych,  inteligentnych listwach zasilania i urządzeniach do akwizycji danych na rynku przemysłowym oraz konsumenckim. Nowe układy firmy Microchip pozwalają uzyskać wysoką dokładność pomiaru, a skalowalna szybkość pracy pozwala uzyskać optymalną wydajność przy minimalnym zużyciu mocy.

Układy MCP3913 oraz MCP3914 dysponują 24-bitowym przetwornikiem A/C delta-sigma z odpowiednio 6 lub 8 kanałami pomiarowymi, co pozwala na monitorowanie zużycia mocy na wielu obciążeniach. Zintegrowany przetwornik cechuje się niskimi zniekształceniami: parametrem SINAD na poziomie 94,5 dB, współczynnikiem THD –106,5 dB oraz SDFR równym 112 dB. Szybkość przetwarzania jest programowalna (do 125 tysięcy próbek na sekundę). Jednocześnie jest możliwa zaawansowana analiza sygnałów, na przykład obliczanie zawartości harmonicznej.

Firma Microchip opracowała również nowe narzędzia wspomagające projektowanie systemów zarządzających energią z użyciem omawianych układów. Płytki testowe MCP3913 Evaluation Board oraz MCP3194 Evaluation Board są już dostępne w cenie 99,99 USD.

Układy MCP3913 i MCP3914 są już dostępne w sprzedaży. Ceny zaczynają się od 3,04 USD za sztukę przy zamówieniu 5000 sztuk. Oba układy mieszczą się w obudowach UQFN z 40 wyprowadzeniami. Model MCP3913 jest również dostępny w wersji SSOP z 28 wyprowadzeniami.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

Autor: Microchip