Zestaw firmy Silicon Labs pozwalający projektować akcesoria dla urządzeń Apple

Firma Silicon Labs opracowała rozbudowany zestaw ewaluacyjny, służący do projektowania akcesoriów współpracujących z iPhone’ami, iPodami i iPadami. Zestaw, nazwany MFI-SIM3U1XX-DK, jest oparty o 32-bitowy mikrokontroler z serii SiM3U1xx (rodzina Precision32) z rdzeniem ARM Cortex-M3 i przeznaczony do rozwoju produktów wykorzystujących złącze Lightning.

Projektanci opracowujący akcesoria mające współpracować z urządzeniami firmy Apple szybko migrują teraz swoje rozwiązania wykorzystujące stare, 30-pinowe złącze do nowego standardu Lightning, zapewniającego w pełni cyfrowy, 8-pinowy port i nowy stos protokołów. Zestaw MFI-SIM3U1XX-DK został przygotowany w ramach prowadzonego przez Apple programu MFi, w którym uzyskał certyfikację i współpracuje z iPhonem 5s, iPhonem 5c, iPhonem 5, iPadem Air, iPadem 4. generacji, iPadem mini z wyświetlaczem Retina, iPadem mini oraz iPodem touch (5. generacji). Rozwiązanie to pozwala na szybkie opracowywanie akcesoriów ze złączem Lightning, ułatwiając przy tym spełnianie wymagań programu MFi.

Zestaw obejmuje platformę sprzętową, biblioteki firmware’u oraz przykładową aplikację, wykorzystującą komunikację w stylu Appcessory. Zastosowany mikrokontroler jest bogato wyposażony, m.in. we wbudowany 16-liniowy kontroler paneli dotykowych, czujnik temperatury, sprzętowe szyfrowanie AES, stabilizator 5 V oraz obsługę USB 2.0 bez konieczności stosowania zewnętrznego oscylatora. Układ jest energooszczędny, pozwala na pełne wykorzystanie peryferiów analogowych przy zasilaniu tylko 1,8 V i jest wyposażony w trzy tryby uśpienia, w których pobiera prąd tylko 85, 350 i 650 nA, a w czasie normalnej pracy z częstotliwością 80 MHz pobiera 22 mA, co jest ważne biorąc pod uwagę, że akcesoria do iProduktów są zasilane z hostującego je urządzenia.

MFI-SIM3U1XX-DK jest dostarczany wraz z płytką z koprocesorem autentykacyjnym, zasilaczem i adapterem USB do debugowania, a jego cena to 149 dolarów. Do rozwoju oprogramowania dla zestawu dostępne jest środowisko MFi SDK.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

O autorze