Konkurs projektowy „2014 European Freedom Design Contest”

Przy okazji wprowadzenia na rynek nowej płytki ewaluacyjnej Freedom, firmy Digi-Key, Freescale i ARM połączyły siły przy organizacji konkursu projektowego, w którym trzeba wykorzystać jedną z płytek należących do tej serii.

FRDM-K64F to najnowsza spośród platform projektowych Freedom firmy Freescale opartych na mikrokontrolerach Kinetis. Jest wyposażona m.in. w mikrokontroler Kinetis K64 z rdzeniem Cortex-M4, dwa porty microUSB, port Ethernet, złącze karty microSDHC, magnetometr, akcelerometr i złącza kompatybilne z Arduino Uno R3.

Konkurs podzielony jest na dwie fazy. Pierwsza, konceptualna trwa od 6 maja do 30 czerwca i polega na zaprojektowaniu schematu blokowego systemu wykorzystującego jedną z płytek Freedom. Projekt należy wykonać z użyciem bezpłatnego, dostępnego online narzędzia Scheme-it firmy Digi-Key – link do projektu należy podać w formularzu rejestracyjnym. Zespół sędziów wybierze najciekawsze rozwiązania. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma tablet iPad Air, zdobywca drugiego – iPada Mini, dodatkowo wyróżnione zostaną jeszcze trzy projekty, których autorzy zostaną nagrodzeni iPodem Touch.

Faza druga, trwająca od 1 lipca do 10 października, polega na przeniesieniu projektu koncepcyjnego do rzeczywistości na jeden z dwóch sposobów. Pierwszą opcją jest zaprojektowanie sprzętowej części systemu za pomocą narzędzia PCBWeb – bezpłatnego, dostępnego z przeglądarki oprogramowania CAD. Druga to stworzenie oprogramowania, wykonanego w środowisku ARM mbed studio. Projekt sprzętu i software’u można też połączyć. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas targów Electronica w Monachium 11 listopada 2014.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie konkursu oraz na stronie firmy Digi-Key.

 

O autorze