Jeszcze większy wybór złączy samochodowych w ofercie RS Components

Firma RS Components poszerzyła ofertę produktową dla branży motoryzacyjnej, wprowadzając dwie serie złączy Delphi Automotive, wiodącego globalnego dostawcy technologii na rynek motoryzacyjny i pojazdów użytkowych.

Jedną z wprowadzonych przez RS Components linii produktów Delphi Automotive jest seria złączy Weather Pack. Są to szczelne złącza zabezpieczone przed czynnikami środowiska, przeznaczone do stosowania w trudnych warunkach, takich jak ekstremalne temperatury, substancje chemiczne i płyny, typowych dla zastosowań motoryzacyjnych. Złącza zostały wyposażone w powlekane cyną końcówki zaciskowe ze specjalnymi widełkami, które umożliwiają wykonywanie połączeń zagniatanych, eliminując potrzebę lutowania. Odpowiednie zarówno do montażu liniowego, jak i panelowego złącza i uszczelniane zatyczki są potrójnie żebrowane i zostały wykonane z samosmarującego silikonu.

Kolejną nowością Delphi w ofercie RS są złącza Metri-Pack. Są to wysokowydajne złącza, dostępne w wersji z obudową uszczelnianą lub nieuszczelnianą, odpowiednie do zautomatyzowanych procesów montażu zatrzaskowego (pull-to-seat) i wciskanego (push-to-seat). Zagniatanie zacisków odbywa się dwuetapowo, a zacisk jest sprawdzany za pomocą ogniwa obciążnikowego. Możliwa jest zautomatyzowana identyfikacja i określenie orientacji części. Dzięki standaryzacji wymiarów występów w zakresie od 1,5 mm do 8 mm, zgodnie z międzynarodowymi normami, złącza można stosować w różnorodnych układach o prądzie znamionowym od 14 A do 60 A. Idealne do obwodów elektronicznych o niskim zużyciu energii lub obwodów mocy złącza Metri-Pack zapewniają bezpośrednie połączenia, specjalnie zaprojektowane do stosowania w silnikach, przełącznikach, czujnikach oraz wielu innych urządzeniach.

Systemy złączy Metri-Pack firmy Delphi o posrebrzanych stykach spełniają wymogi normy J2030, opracowanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Samochodowych SAE® (Society of Automotive Engineers), dotyczącej złączy elektrycznych stosowanych w trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Systemy złączy Weather Pack i Metri-Pack firmy Delphi Automotive są dostępne bezpośrednio w magazynach RS i dostarczane do 24h lub do 48h w zależności od lokalizacji firmy klienta.

O autorze