Agilent Technologies prezentuje analizatory impedancji o elastycznych zakresach częstotliwości testowych

Agilent Technologies prezentuje analizatory impedancji o elastycznych zakresach częstotliwości testowych

Firma Agilent Technologies prezentuje analizatory impedancji E4990A i E4991B zaprojektowane specjalnie dla działów badawczo-rozwojowych, kontroli jakości oraz inżynierów zajmujących się charakteryzacją i oceną pasywnych elementów elektronicznych, materiałów i elementów półprzewodnikowych. Przyrządy te charakteryzują się równocześnie bardzo dużą dokładnością pomiaru, elastycznymi zakresami częstotliwości testowych i atrakcyjną ceną.

Ciągła tendencja do obniżania poboru mocy i gabarytów urządzeń wymaga produkcji przetwornic o dużej sprawności, a to z kolei wiąże się z koniecznością poznania rzeczywistych charakterystyk małostratnych komponentów wykorzystywanych przy ich projektowaniu. Nowe analizatory impedancji wprowadzone do oferty firmy Agilent są obecnie jedynymi tego typu przyrządami dostępnymi na rynku, realizującymi pomiar impedancji w szerokim zakresie od mΩ do MΩ przy częstotliwościach testowych od 20 Hz do 3 GHz, pozwalającymi na poznanie rzeczywistych charakterystyk komponentów wysokiej jakości. Model E4990A oferuje dokładność podstawową wynoszącą 0,045% w szerokim zakresie impedancji. Z kolei E4991B zapewnia dokładność podstawową równą 0,65% oraz udostępnia opcje precyzyjnego pomiaru charakterystyk materiałów w zakresie temperatur od –55ºC do 150ºC oraz bezpośredniego odczytu  przenikalności elektrycznej i magnetycznej.

Analizator impedancji E4990A charakteryzuje się zakresem częstotliwości pracy od 20 Hz do 10/20/30/50/120 MHz i zastępuje wcześniejszy model Agilent 4294A. Analizator E4991B charakteryzuje się zakresem częstotliwości pracy od 1 MHz do 500 MHz/1 GHz/3 GHz i zastępuje model E4991A. Elastyczne opcje częstotliwości testowych umożliwiają inżynierom dobór dokładnie takiego zakresu, jakiego obecnie potrzebują w swoich aplikacjach, przy określonym budżecie, a jednocześnie dają możliwość poszerzenia pasma w przyszłości.

Z innych kluczowych cech warto wymienić małe gabaryty, pozwalające dzielić przestrzeń na biurku z innymi przyrządami i narzędziami oraz przyjazny interfejs użytkownika. Duży, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 10,4″ z ekranem dotykowym i funkcjami wielu nastaw pozwala użytkownikowi na testowanie jednocześnie kilku parametrów w różnych warunkach pracy. Funkcja analizy układów zastępczych obsługuje siedem różnych modeli wieloparametrowych, a także daje użytkownikowi możliwość symulacji jego własnych parametrów. Modele E4990A i E4991B obsługują wiele dostarczanych przez Agilent akcesoriów testowych, czyniących pomiary prostymi i niezawodnymi.

Nowe analizatory impedancji E4990A i E4991B są już dostępne. Więcej informacji na temat pełnej oferty Agilent w zakresie analizatorów impedancji można znaleźć pod adresem.

Dystrybutorem produktów Agilent Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.

O autorze