LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

IQRF – ulepszenia i możliwość wymiany modułów TR

Dwie ciekawe informacje od firmy Microrisc, producenta urządzeń tworzących platformę IQRF. Trzy modele jej zestawów deweloperskich zostały ulepszone i obsługują teraz protokół DPA w wersji 2.0, a wszystkie moduły TR wysłane do firmy celem aktualizacji systemu operacyjnego zostaną bezpłatnie wymienione na wersje DCTR.

DPA (Direct Peripheral Addressing) to protokół pozwalający tworzyć i modyfikować duże sieci przewodowe i bezprzewodowe oraz zarządzać nimi. Jego nowa, wprowadzona w maju 2014 wersja 2.00 jest dostępna nieodpłatnie dla wszystkich transceiverów DCTR i dostarcza więcej przestrzeni oraz nowe funkcje, także w zakresie współpracy z systemem IQRF OS, m.in. obsługę interfejsu UART.

W obsługę DPA 2.00 wyposażone zostały trzy zestawy deweloperskie: niewielki DS-START-03, zawierający m.in. trzy inteligentne transceivery TR52DAT i dwa przenośne moduły deweloperskie DK-EVAL-04A, rozbudowany DS-MESH-02, zawierający m.in. szesnaście transceiverów, piętnaście modułów deweloperskich i bramę GW-USB-05 oraz średnich rozmiarów zestaw DS-DPA-01, składający się z dwóch DS-START-03. Warto wspomnieć, że wszystkie zestawy są też wyposażone w programator CK-USB-04A i niezbędne akcesoria.

Druga wiadomość może być dla użytkowników produktów należących do platformy IQRF jeszcze ciekawsza. Do 30 czerwca zwykłe transceivery serii TR, wysłane do firmy celem aktualizacji systemu operacyjnego IQRF OS do wersji 3.05D będą bezpłatnie wymieniane na wersje DCTR (Data Controlled Transceiver). Klienci muszą pokryć jedynie koszty transportu.

Moduły DCTR różnią się od typowych transceiverów TR pełną obsługą profili sprzętowych HWP, co w praktyce oznacza możliwość używania pełnej wersji HWP nawet dla organizacji nienależących do stowarzyszenia IQRF Alliance.

Szczegółowe informacje dotyczące transceiverów IQRF można znaleźć na stronie firmy.

Dystrybutorem produktów XXX w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.