LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Oparty na STM32 zestaw demonstracyjny do sterowania diodami LED

Firma STMicroelectronics wprowadziła do swojej oferty zestaw demonstracyjny STEVAL-ILL061V1 służący do sterowania matrycą diod LED.

Zestaw wyposażony jest w kilka komponentów z oferty produktowej firmy STMicroelectronics. Pierwsze dwa komponenty to układy zasilania: przetwornica napięcia DC-DC L7981 zasilająca diody LED oraz stabilizator LD1117D33, który z kolei dostarcza napięcie do trzech kontrolerów diod LED. Kontrolery te to również układy firmy STMicroelectronics, konkretnie modele LED1642GW. Ostatnim z komponentów firmy STMicroelectronics jest mikrokontroler STM32F103x, który odpowiada za sterowanie kontrolerami LED.

Ponadto płytka ma na pokładzie matrycę diod LED RGB 4 x 4, potencjometr, przyciski, gniazdo USB, gniazdo zasilania i JTAG. Zestaw można zasilać ze źródła DC o napięciu od 6 do 28 V.

STEVAL-ILL061V1 jest dostarczany z zestawem prekonfigurowanych trybów świecenia, a zaawansowanej konfiguracji sterowników diod można dokonywać także za pośrednictwem interfejsu graficznego. Jest tak, gdyż zestaw ma dwa tryby pracy. Pierwszy to stand-alone, w którym użytkownik może przełączać prekonfigurowane tryby świecenia za pomocą przycisków i regulować szybkość zmian lub jasność za pomocą potencjometru. W drugim trybie, GUI mode, sterowanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji komputerowej, z wykorzystaniem komunikacji USB między komputerem i mikrokontrolerem. W trybie tym dostępne są wszystkie funkcje trybu stand-alone, a także – oprócz sterowania łączną jasnością – możliwość kontroli jasności każdej z diod z osobna oraz tryb konfigurowania rejestrów kontrolerów LED.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.