Seminarium online dotyczące urządzenia VirtualBench firmy National Instruments

27 czerwca firma National Instruments zorganizuje seminarium online, podczas którego zaprezntowane zostaną możliwości przyrządu VirtualBench. VirtualBench to urządzenie łączące w sobie funkcje oscyloskopu, generatora funkcji, multimetru, zasilacza prądu stałego oraz wejść i wyjść cyfrowych. Urządzenie VirtualBench można obsługiwać korzystając z oprogramowania uruchamianego na komputerze PC lub iPadzie.

Ponieważ VirtualBench czerpie ze współczesnych technologii komercyjnych, inżynierowie i naukowcy mogą korzystać z najnowszych zdobyczy techniki, takich jak wyświetlacze wielodotykowe, procesory wielordzeniowe, komunikacja bezprzewodowa oraz intuicyjny interfejs. Łatwa obsługa i zwiększona wydajność osiągnięte dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu dają większe możliwości w zakresie debugowania i walidacji układów elektronicznych.

Koncentrujemy się na tym, co firma NI robi najlepiej, czyli na programowym podejściu do zagadnień testowania i pomiarów”, powiedział Chad Chesney, dyrektor marketingu systemów akwizycji danych w firmie National Instruments. „Dzięki oprogramowaniu, korzystanie z VirtualBench jest bardziej intuicyjne, co skutkuje ogólnym wzrostem wydajności pracy poza samym faktem zastąpienia pięciu urządzeń jednym.

Kluczowe korzyści wynikające z korzystania z urządzenia VirtualBench:

  • zajmuje mało miejsca na biurku lub stanowisku warsztatowym,
  • upraszcza konfigurację przyrządów, dzięki spójnemu i przyjaznemu interfejsowi użytkownika,
  • oferuje nowe możliwości i wygodę pracy dzięki obsłudze wszystkich komponentów z poziomu jednego interfejsu, wizualizacji danych na dużych wyświetlaczach i szybkim funkcjom zapisywania danych i zrzutów ekranów,
  • zapewnia płynną integrację z oprogramowaniem do graficznego projektowania systemów LabVIEW.

Więcej informacji na temat urządzenia VirtualBench można znaleźć na stronie internetowej producenta. Szczegółowe informacje można też znaleźć w naszym artykule.

O autorze