Red Pitaya już w ofercie RS Components i Allied Electronics

RS Components (RS) i Allied Electronics (Allied) rozpoczęły przyjmowanie zamówień na Red Pitaya — pionierską platformę aparatury kontrolno-pomiarowej, składającą się z jednej płytki i zastępującą wiele kosztownych urządzeń laboratoryjnych i polowych za niewielką część ich ceny.

Klienci z całego świata, którzy zgłosili swoje zainteresowanie produktem na stronie Red Pitaya i z niecierpliwością oczekują na jego pojawienie się na rynku, mogą składać jako pierwsi zamówienia w firmach RS i Allied i zapewnić sobie dostawę płytki Red Pitaya z pierwszej, limitowanej serii produkcyjnej. Wszystkie pozostałe zamówienia będą realizowane przez RS i Allied na zasadzie kolejności zgłoszeń do czasu wyczerpania zapasów magazynowych. Czas oczekiwania na produkty z następnej serii produkcyjnej może wynosić do dwunastu tygodni.

Red Pitaya to przełomowe rozwiązanie testowo-pomiarowe o niewielkich rozmiarach i dostępne w niskiej cenie. Łączy w sobie platformę sprzętową Xilinx Zynq oraz aplikacje typu open-source dostępne online, w tym generator przebiegów, oscyloskop i analizator widma. 

Platforma Red Pitaya opiera się na systemie operacyjnym GNU/Linux i można ją programować na rożnych poziomach używając interfejsów programowych typu HDL, C/C++ oraz języków skryptowych. Interfejsy sieciowe oparte na języku HTML umożliwiają dostęp do funkcji platformy Red Pitaya przy użyciu większości przeglądarek internetowych używanych w smartfonach, tabletach i komputerach osobistych.

Standardowy zestaw aplikacji testowych i pomiarowych typu open-source jest dostępny dla użytkowników w bibliotece znanej pod nazwą chmury Bazaar. Poza tym, kod i narzędzia open-source są dostępne w repozytorium Backyard, dzięki czemu można rozszerzać zakres prac projektowych i rozwijać współpracę w społeczności inżynierów.

Platformę Red Pitaya można zamówić wyłącznie za pośrednictwem strony RS Components pod adresem.

O autorze