Nowa rodzina izolatorów cyfrowych do komunikacji SPI od Analog Devices

Firma Analog Devices (ADI) rozszerzyła swoją ofertę produktową o rodzinę izolatorów cyfrowych ADuM315x SPIsolator zoptymalizowanych pod kątem systemów wykorzystujących komunikację przez interfejs SPI. Nowa grupa produktów to układy oparte na technologii ADI iCoupler.
Izolatory ADuM315x pozwalają na transmisję danych z częstotliwością do 40 MHz. Są zatem ponad 6 razy szybsze, a jednocześnie o 80% mniejsze (obudowa SSOP z 20 wyprowadzeniami) i 85% tańsze (cena jednostkowa od 2.15 USD dla zamówień 1000 sztuk) od dotychczasowych izolatorów cyfrowych i optycznych.
Rodzina układów ADuM315x jest przeznaczona do różnorodnych zastosowań wymagających dużej przepustowości SPI, takich jak rozproszone systemy kontrolne, kontrolery PLC oraz czujniki używane w automatyce przemysłowej, przyrządach pomiarowych i kontroli napędu.

Trzęsienie ziemi w Kumamoto: TSMC potwierdza bezpieczeństwo zakładu JASM a firma TEL wstrzymuje produkcję
Intel inwestuje 5 mld EUR w rozbudowę produkcji w Europie
ICEYE zakłada spółkę w Niemczech 

![https://www.youtube.com/watch?v=XkeyLmtLfxo O konkursie organizowanym przez firmę TRUMPF Huettinger i polskie uczelnie techniczne opowiada Alicja Peresada i prof. Jacek Rąbkowski oraz kilkoro nagrodzonych dyplomantów: mgr inż. Jakub Dobosz, inż. Maja Zielińska, dr inż. Jakub Kołodziej, dr inż Weronika Hryniewska-Guzik i dr inż. Grzegorz Bartyzel. Zapraszamy do obejrzenia filmu! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/07/TRUMPF-czolowka.png)



