Teledyne LeCroy prezentuje WaveSurfer 3000 – oscyloskop z zaawansowanym interfejsem użytkownika

Firma Teledyne LeCroy poinformowała o nowej serii oscyloskopów WaveSurfer 3000 z zaawansowanym interfejsem użytkownika MAUI. Interfejs ten dotychczas był dostępny tylko w oscyloskopach z najwyższej półki.

Oscyloskopy WaveSurfer 3000 są dostępne w wersjach o paśmie 200/350/ 500 MHz z pamięcią 10 milionów punktów na kanał (10 Mpts/ch) i częstotliwością próbkowania do 4 miliardów próbek na sekundę (4 GS/s). Poza typowymi funkcjami oscyloskopów, WaveSurfer ma też dodatkowe możliwości, na przykład może generować przebiegi za pomocą wbudowanego generatora funkcyjnego, ponadto oferuje analizę protokołów z wyzwalaniem danymi linii szeregowej i analizę stanów logicznych.

Częstość odświeżania przebiegów 130 tysięcy na sekundę wraz z odtwarzaniem przebiegów w trybie historii i wyszukiwaniem WaveScan sprawia, że WaveSurfer 3000 jest efektywnym narzędziem do wykrywania anomalii. Zaawansowany interfejs sondy aktywnej daje dużą swobodę w pomiarze wysokich napięć, wysokich częstotliwości, prądów i sygnałów różnicowych. Zestaw narzędzi z wieloma funkcjami pomiarowymi i matematycznymi, pamięć podzielona na segmenty zapisywane sekwencyjnie i funkcja LabNotebook pozwalają znajdować, analizować i opisywać problemy szybko i sprawnie.

Oscyloskopy WaveSurfer 3000 wyposażone są w zaawansowany interfejs użytkownika MAUI, zaprojektowany z myślą o tym aby dać użytkownikowi bezpośrednio dostęp do wszystkich możliwości oscyloskopu. Zalicza się do nich kontrola nad rozmieszczeniem i powiększeniem przebiegów, przesuwanie kursorów, konfiguracja pomiarów i interakcja z prezentowanymi wynikami za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego. MAUI powstał z myślą o prostocie – łączy zarówno podstawowe jak i zaawansowane narzędzia, aby ułatwić pracę. Liczne skróty i intuicyjne okna dialogowe upraszczają konfigurację, a okna przebiegów i pomiarów są automatycznie powiększane, aby ułatwić obserwację błędów. Wszystkie parametry przebiegów można zmierzyć, aby szybko zidentyfikować problem.

Dystrybutorem produktów LeCroy w Polsce jest firma NDN – Zbigniew Daniluk, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, tel/fax: 22 641-61-96, 22 644-42-50, 22 641-15-47, e-mail: ndn@ndn.com.pl, www.ndn.com.pl.

 

 

O autorze