National Instruments prezentuje System on Module – platformę projektową dla systemów wbudowanych

Firma National Instruments (NI) zaprezentowała rozwiązanie o nazwie System on Module (SOM). Łączy ono programowalny układ system-on-chip (SoC) Zynq firmy Xilinx, dodatkowe elementy, takie jak pamięć oraz kompletne oprogramowanie pośrednie (middleware) wraz z gotowym systemem czasu rzeczywistego opartym na platformie Linux.

NI SOM ma za zadanie pozwolić projektantom na tworzenie złożonych systemów wbudowanych w krótkim czasie. Produkt ten oparty jest na architekturze LabVIEW RIO (reconfigurable I/O), która wcześniej wykorzystywana była w licznych projektach systemów o wysokiej niezawodności jak np. bezzałogowe pojazdy latające.

 

Najważniejsze cechy NI SOM

  • Kompletne rozwiązanie: NI SOM zawiera kompletne oprogramowanie pośrednie, które skraca czas i eliminuje ryzyko związane z tworzeniem wbudowanego systemu operacyjnego, własnych sterowników i innych typowych elementów oprogramowania.
  • Integracja z LabVIEW FPGA: eliminuje potrzebę znajomości języka opisu sprzętu, dzięki czemu technika FPGA staje się bardziej przystępna, niż do tej pory.
  • System czasu rzeczywistego Linux: NI SOM zawiera sprawdzony system czasu rzeczywistego oparty na Linuksie, który pozwala projektantom na korzystanie z bogatego zestawu aplikacji i gotowych rozwiązań.

Więcej informacji o NI SOM można uzyskać pod adresem.

O autorze