Nowa płytka Raspberry Pi Model B+ dostępna w ofercie RS Components

Firma RS Components (RS) ogłosiła poszerzenie oferty o płytkę Raspberry Pi Model B+. Bazując na ogromnym sukcesie płytki Model B (obecnie ponad 3 miliony w użyciu), Model B+ jest wyposażony w wiele ulepszeń i nowych funkcji.

Model B+ uzyskuje od 20% do 30% lepszą wydajność w zakresie zużycia energii dzięki zastosowaniu bardziej wydajnego zasilania impulsowego zamiast wykorzystywanego wcześniej układu liniowego. Osiągnięto większe możliwości w zakresie GPIO poprzez zamienienie gniazda 26-stykowego na złącze 40-stykowe: 26 pierwszych styków wyjściowych jest dokładnie takich samych jak na płytce Model B. Liczba portów USB została podwojona do czterech, dzięki czemu użytkownicy nie muszą korzystać z kaskadowego koncentratora przy podłączaniu wielu urządzeń, takich jak klawiatura przewodowa, mysz, klucz bezprzewodowy i zewnętrzny twardy dysk. Wyjście audio również zostało ulepszone dzięki poprawieniu przetwarzania sygnału cyfrowego (DSP).

Płytka przeszła również niewielkie zmiany pod względem formy, aby zapewnić lepsze ułożenie złącz z boku produktu. Dodatkowo wyposażona jest w cztery otwory montażowe zamiast dwóch, co zapewnia większą stabilność płytki podczas montażu aplikacji OEM.

Zgodnie z obowiązującymi trendami, standardowy format karty SD został zastąpiony przez format microSD.

Płytka Raspberry Pi Model B+ dostępna jest bezpośrednio od RS – gotowa do natychmiastowej wysyłki w cenie 108,36 zł za sztukę. Model B będzie nadal produkowany i sprzedawany wraz z Modelem B+.

O autorze