Wzmacniacz pomiarowy z zerowym dryftem od firmy Microchip

Firma Microchip ogłosiła rozszerzenie oferty wzmacniaczy pomiarowych o model MCP6N16 z zerowym dryftem. Architektura zapewniająca automatyczną korekcję poprawia pracę z napięciem stałym – co oznacza bardzo niski i stabilny offset, efektywne tłumienie sygnału współbieżnego i zasilania przy jednoczesnej eliminacji skutku szumu 1/f. Dzięki temu układ wyróżnia się bardzo wysoką dokładnością w szerokim przedziale czasu pracy i temperatury.

Proces technologiczny CMOS zastosowany w układzie MCP6N16 pozwolił osiągnąć niski pobór mocy przy zapewnieniu pasma pracy 500 kHz. Dodatkowo układ udostępnia pin, za pomocą którego możliwe jest wyłączenie wzmacniacza, co pozwala zaoszczędzić energię. Sprzętowa możliwość wyłączenia wzmacniacza oraz praca na niskim napięciu (1,8 V) pozwala wydłużyć czas działania na baterii i zmniejszyć ilość wydzielanego ciepła. Praca w zakresie napięć zasilania (rail-to-rail) po stronie wejścia oraz wyjścia oznacza wykorzystanie pełnych możliwości wzmacniacza nawet przy niskim poziomie zasilania.

Wzmacniacz pomiarowy MCP6N16 przeznaczony jest do zastosowań, w których wymagane są jednocześnie: wysoka precyzja, niski pobór mocy i niskie napięcia zasilania. Przykładowe aplikacje docelowe to interfejsy czujników, kondycjonowanie sygnału oraz stacjonarne i przenośne przyrządy medyczne, użytkowe i przemysłowe.

Wzmacniacz pomiarowy MCP6N16 jest już dostępny w postaci próbek i w ilościach hurtowych. Układ mieści się w obudowach MSOP oraz DFN. Cena wynosi 1,52 USD za sztukę przy zamówieniach 5000 sztuk.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

 

O autorze