Nowe drukarki 3D Systems dostępne w ofercie RS Components oferują szybsze drukowanie i wyższą rozdzielczość

Firma RS Components poszerzyła swoją ofertę drukarek i akcesoriów do druku 3D, wprowadzając najnowsze drukarki 3D firmy 3D Systems- wiodącego dostawcy kompleksowych rozwiązań typu design-to-manufacturing (od projektu do produkcji), w tym drukarek 3D, materiałów do drukowania oraz kompleksuspersonalizowanych elementów dla profesjonalistów i klientów. Nowe drukarki 3D Cube® 3 i CubeProTM można zamawiać w RS na całym świecie; dostawy rozpoczną się już jesienią.

Cube 3 i CubePro umożliwiają drukowanie w wielu kolorach i korzystanie z różnych materiałów, a także oferują bardzo wysoką rozdzielczość (70 mikronów warstwy druku), aby zapewnić płynną pracę i dokładne odwzorowanie detali. Ponadto gwarantują większą prędkość druku i możliwość drukowania w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji na smartfona, którą 3D Systems udostępni wraz z rozpoczęciem dostaw produktu. Obie drukarki są wyposażone w kolorowy wyświetlacz dotykowy, intuicyjny interfejs użytkownika, diody LED informujące o postępach drukowania oraz szybką łączność Wi-Fi i Bluetooth.

Cube 3 to jedyna w swoim rodzaju drukarka 3D — dwa rodzaje materiałów, technologia plug-and-play, zabezpieczenie przed dziećmi, certyfikat IEC 60950 i łatwość obsługi w cenie zaledwie 4 940,00 zł. Do zestawu dołączono dwa kartridże startowe (w kolorach: neonowa zieleń i biel) oraz 25 modeli pozwalających na szybkie rozpoczęcie drukowania. Cube 3 zapewnia większą dokładność i nawet 2 razy szybsze drukowanie elementów sześciennych do 6 cali w porównaniu do innych dostępnych na rynku drukarek. Do drukowania wykorzystuje jednocześnie dwa rodzaje materiałów w maksymalnie dwóch kolorach — ulegające degradacji tworzywo PLA i nadający się do recyklingu plastik ABS. Oba materiały dostępne są w 23 kolorach. Natychmiastowe ładowanie materiału jest łatwiejsze niż wymiana kartridżu z tuszem. Nowa technologia zapobiegająca zapychaniu się i odporne na wilgoć kartridże umożliwiają długie przechowywanie i użytkowanie materiału, zwiększając jakość i trwałość druku.

CubePro to jedyna profesjonalna drukarka biurkowa 3D wykorzystująca trzy rodzaje materiałów i wyposażona w funkcję kontroli komory drukowania, której cena zaczyna się już od 11 664,00 zł. Drukuje 2,5 raza większe elementy niż jakakolwiek inna drukarka biurkowa (275 x 265 x 240 mm lub 10,8 x 10,45 x 9,5 cala), gwarantuje szybsze i dokładniejsze wydruki oraz łatwy montaż kartridży, co pozwala wydłużyć okres użytkowania materiału. Oprócz plastiku ABS i PLA CubePro obsługuje również nowy, profesjonalnej jakości nylon, doskonale nadający się do wykończeń.

Drukarki 3D Cube 3 i CubePro zamówione od RS Components  mają krótkie terminy dostaw. Więcej produktów do drukowania 3D firm 3D Systems i RepRapPro będzie dostępnych w RS już jesienią.

O autorze