LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Dwa nowe sterowniki silników elektrycznych od firmy Toshiba

Firma Toshiba Electronics Europe rozszerzyła swoją ofertę produktową o dwa układy kontroli napędu – modele o symbolach TC78H710FNG oraz TB67Z800FTG. Kontrolery te przewidziane są do zastosowania w niewielkich i niskomocowych systemach sterowania silnikiem.

Model TC78H610FNG to podwójny mostek H (H-bridge). Za pomocą tego układu możliwe jest sterowanie niskonapięciowymi, bezszczotkowymi silnikami DC (prądu stałego) – często stosowanymi w sprzętach domowych i urządzeniach zasilanych z baterii. Kontroler mieści się w obudowie SSOP16, co oznacza oszczędność powierzchni względem typowych układów tego typu (obudowy SSOP20). Układ TC78H610FNG może sterować dwoma bezszczotkowymi silnikami DC lub jednym silnikiem krokowym. Pracuje w zakresie napięć od 2,5 do 15 V, a maksymalny prąd wyjściowy to 1 A.

Drugi z modeli,TB67Z800FTG, jest trójkanałowym sterownikiem półmostkowym (half-bridge) zawierającym sześć tranzystorów MOSFET typu DMOS (double – diffused MOSFET). Może on sterować trójfazowym silnikiem bezszczotkowym, przełączając tranzystory DMOS zgodnie z sygnałami wysyłanymi przez mikrokontroler. Układ TB67Z800FTG pracuje w zakresie napięć od 4 do 22 V, a maksymalny prąd wyjściowy to 3 A. Układ mieści się w obudowie VQFN o wymiarach 5 x 5 x 0,9 mm.

W obu układach zintegrowano mechanizmy ochrony przed przeciążeniem prądowym i termicznym, co poprawia bezpieczeństwo pracy systemu.

Autor: Toshiba