Light Up The World – gra przeglądarkowa z nagrodami od firmy Infineon

Firma Infineon Technologies oraz globalny dystrybutor jej produktów, firma Arrow Electronics udostępniły w sieci przeglądarkową grę nazwaną Light Up The World. Sprawdza ona spostrzegawczość i refleks graczy, a polega na doprowadzaniu zasilania do wirtualnego miasta w jak najkrótszym czasie. Dla najlepszych uczestników przewidziane są ciekawe nagrody.

Gra ma pięć etapów, każdy kolejny cechuje się wyższym stopniem trudności. Udział w pierwszym etapie możliwy jest bez wykonywania rejestracji. Następne poziomy wymagają utworzenia konta, a po ukończeniu całej gry można powtórzyć rozgrywkę od początku. Nie istnieje możliwość powtarzania pojedynczych poziomów.

Prowadzona jest oczywiście tabela najwyższych wyników, obejmujące stu graczy, którzy najszybciej przeszli całą grę, a każdego miesiąca trzy osoby, które wykażą się największym refleksem i spostrzegawczością wygrają ciekawe nagrody. Pierwszą jest iPad mini z wyświetlaczem Retina i pamięcią 16 GB. Druga to oświetleniowy zestaw startowy Philips hue, który pozwala sterować specjalnymi żarówkami z poziomu aplikacji mobilnej. Trzecią stanowi zestaw Lighting Application Kit firmy Infineon, służący od prototypowania systemów sterowania diodami LED. Najlepszy w chwili powstawania tego tekstu zawodnik ukończył całą grę w czasie 01:11:27.

Gra ma też pewien walor edukacyjny. Po ukończeniu każdego poziomu wyświetlane jest okienko z krótką informacją o rozwiązaniach firmy Infineon dla aplikacji oświetleniowych oraz sentencją lub ciekawostką dotyczącą tej gałęzi rynku.

O autorze