Sukcesy Polaków w konkursach projektowych firm z branży półprzewodnikowej

 

Konkurs Internet w ogrodzie

Firmy element14, Plotly i Texas Instruments (TI) ogłasiły 10 finalistów konkursu Internet w ogrodzie, mającego na celu usprawnienie letnich czynności. W ramach tego niezwykłego konkursu projektanci korzystają z najnowszego rozwiązania SimpleLink™ Wi-Fi® CC3200 firmy TI oraz platformy do współpracy online Plotly, dzięki którym mogą przenieść rozwiązania z dziedziny Internetu rzeczy do ogrodu.

Uczestnicy i ich zgłoszone projekty:      

  • Janis Alnis (Łotwa) – system automatycznego nawadniania pomidorów    
  • Christopher Bailey (USA) – system podlewania ogrodu z czujnikiem wilgotności, który dodatkowo odstrasza szkodniki   
  • Don Bertke (USA) – wykrywacz burz; lub wykrywacz wiewiórek odstraszający je od karmników dla ptaków     
  • Bill Crum (USA) – system monitoringu bramy do ogrodu     
  • Colin Gerrish (Irlandia) – urządzenie do sprawdzania wysokości trawy     
  • Steve Hamilton (USA) – system monitoringu ogrodu, mierzący między innymi wilgotność, temperaturę, opady atmosferyczne, światło słoneczne oraz siłę wiatru     
  • Łukasz Krysiewicz (Polska) – inteligentny parasol ogrodowy     
  • Timothy Nott (USA) – zautomatyzowany system obserwacji ptaków     
  • Matthias Stutz (Niemcy) – dachowa stacja pogodowa     
  • Brian Sutherland (Kanada) – spryskiwacz z czujnikiem wilgotności

Finaliści zostaną poproszeni o publikowanie co dwa tygodnie wieści na temat postępów na stronie element14.com/backyard. Zwycięzca zostanie ogłoszony 17 października 2014 roku. Nagrodą będzie wyjazd na zbliżające się targi Maker Faire i możliwość zaprezentowania tam swojego rozwiązania.

Projektując zestaw CC3200 LaunchPad, firma Texas Instruments stworzyła pierwszy w branży jednoukładowy, programowalny mikrokontroler z wbudowanym modułem Wi-Fi. Sercem zestawu jest niezwykle wydajny rdzeń ARM® Cortex-M4. Dodanie do niego wbudowanych czujników temperatury oraz 3-osiowego akcelerometru sprawia, że nowy produkt firmy Texas Instruments jest od razu gotowy do wykorzystania w rozwiązaniach z dziedziny Internetu rzeczy.

Dzięki rozwiązaniu Plotly inżynierowie mogą z łatwością rejestrować, przesyłać strumieniowo oraz wizualizować dane ze swoich zestawów rozwojowych, a specjalnie dostosowany do potrzeb użytkowników zestawu LaunchPad interfejs API pozwala na bezproblemowe połączenie zestawu z internetem.

Konkurs AXP LOGIC Design Contest

Firma NXP Semiconductors wraz z partnerami zorganizowała konkurs o nazwie AXP LOGIC Design Contest na projekt wykorzystujący zestaw ewaluacyjny z układami logicznymi. Szerzej o tym konkursie pisaliśmy tutaj. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajął Pan Ryszard Milewicz zgłaszając projekt o nazwie Light Sensor and PhotoSound

Obu zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej!

O autorze