Toshiba prezentuje mikrokontroler z rdzeniem ARM Cortex-M0 i małą liczbą wyprowadzeń

Firma Toshiba Electronics rozszerzyła swoją serię mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M0 (rodzina TX00) o nowy model oznaczony jako TMPM037FWUG. Układ został zaprojektowany z myślą o aplikacjach sterowania napędem w  drukarkach wielofunkcyjnych, elektronice użytkowej, przyrządach i automatyce przemysłowej.

Projektowanie systemów zaawansowanej kontroli silnika w dzisiejszych zastosowaniach wymaga rozmaitych funkcji, w tym kanałów komunikacji i przetowrników do odczytu wartości z czujników. Potrzebny jest również licznik, który kontroluje sygnały sterujące silnikiem krokowym lub silnikiem prądu stałego.

Mikrokontroler TMPM037FWUG spełnia te wymagania, gdyż został wyposażony w 8-kanałowy przetwornik A/C o rozdzielczości 10 bitów i 10-kanałowy, 16-bitowy przetwornik C/A z programowalnym generatorem impulsów (PPG). Układ ma również 6 kanałów interfejsów szeregowych, z czego 5 stanowią linie SIO/UART, a jeden – I2C.

Nowy mikrokontroler firmy Toshiba dysponuje pamięcią Flash o rozmiarze 128 kB oraz SRAM o pojemności 16 kB. Jednostka Cortex-M0 może pracować z maksymalną częstotliwością zegara 20 MHz. Układ może być zasilany napięciem z przedziału od 2,3 do 3,6 V. Całość mieści się w obudowie LQFP64 o wymiarach 10 x 10 x 0,5 mm z 64. wyprowadzeniami.

Dodatkowe informacje o tym produkcie dostępne są tutaj.

O autorze