Teledyne LeCroy prezentuje 4-kanałowy oscyloskop WaveSurfer 10 o paśmie 1 GHz i prędkości próbkowania 10 GS/s

Firma Teledyne LeCroy rozszerzyła swoją ofertę produktową o 4-kanałowy oscyloskop WaveSurfer 10 o paśmie 1 GHz i prędkości próbkowania 10 GS/s. Przyrząd ten łączy zaawansowany interfejs użytkownika MAUI oraz duże możliwości przetwarzania przebiegu, w tym rozbudowane operacje matematyczne, narzędzia pomiarowe i testowe. Pozwala to szybko znaleźć prawdziwą przyczynę problemów w badanym systemie elektronicznym. Nowy oscyloskop, podobnie jak inne modele z rodziny WaveSurfer, cechuje się kompaktowymi rozmiarami, ale też jednocześnie dużym wyświetlaczem (przyrząd został wyposażony w ekran dotykowy o rozdzielczości 10,4).

Rejestracja, wykrywanie błędów, analiza, dokumentacja

Narzędzia pomiarowe, matematyczne i testowe, liczne dekodery protokołów szeregowych oraz pełen zestaw zaawansowanych, aktywnych sond sprawia, że WaveSurfer 10 jest w stanie zarejestrować sygnał dowolnego typu i uprościć poszukiwanie błędów.

Dokumentacja LabNotebook i narzędzie do generowania raportów pozwalają na szybkie zapisywanie przebiegów, konfiguracji i zrzutów ekranu, tworzenie raportów wynikowych i ich prezentację za pomocą innego medium.

Dzięki oprogramowaniu Advanced Debugging Toolkit oscyloskop WaveSurfer 10 staje się skutecznym narzędziem do analizy i wykrywania błędów. Do jego zalet należy wysoka szybkość próbkowania 10 GS/s na każdym z czterech kanałów, pamięć na 32 miliony próbek (32 Mpts), odtwarzanie przebiegów w trybie historii, 13 dodatkowych funkcji matematycznych i rysowanie dwóch wykresów jednocześnie. Funkcje te pozwalają na zaawansowaną analizę długich ciągów z dziesięciokrotnym nadpróbkowaniem.

Zaawansowany interfejs użytkownika MAUI

MAUI jest interfejsem graficznym zaprojektowanym w ten sposób, aby zapewnić użytkownikowi bezpośredni dostęp do wszystkich możliwości oscyloskopu. Wszystkie istotne kontrolki przyrządu, w tym zmiana pozycji i powiększenia przebiegów, przesuwanie kursorów, konfiguracja pomiarów i obserwacja wyników są dostępne za pomocą ekranu dotykowego. Intuicyjne okna dialogowe i skróty przyspieszają konfigurację, a inteligentne okna zmieniają rozmiary przebiegów i wyników pomiarów, aby pomóc szybciej zlokalizować problem. Dokładna analiza zjawisk jest możliwa dzięki bogatemu zestawowi narzędzi testowych i narzędzi analizy.

Maksymalna funkcjonalność w minimalnej cenie

Cena oscyloskopu WaveSurfer jest znacznie niższa, niż w przypadku typowych urządzeń o paśmie 1 GHz. Dodatkowo wartość przyrządu zwiększa możliwość uzyskania częstotliwości próbkowania 10 GS/s w każdym kanale.

Dystrybutorem produktów Teledyne LeCroy w Polsce jest firma NDN, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, http://www.ndn.com.pl.

O autorze