Konkurs projektowy firmy Low Power Radio Solutions i portalu DesignSpark

Firma LPRS (Low Power Radio Solutions) we współpracy z portalem DesignSpark ogłosiła konkurs projektowy zorientowany na aplikacje typu IoT (Internet of Things). Aby wziąć udział w konkursie należy wymyślić system wykorzystujący moduły radiowe eRIC oraz opublikować opis rozwiązania na portalu DesignSpark. 20 najwyżej ocenionych przez społeczność DesignSpark pomysłów zostanie zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu. Autorzy prac otrzymają od producenta zestawy ewaluacyjne z modułami eRIC i będą mieli szansę zrealizować swój pomysł w praktyce. Najlepszy system stanie się produktem komercyjnym oferowanym przez dystrybutora rozwiązań półprzewodnikowych – firmę RS Components.
Pierwsza faza konkursu polegająca na publikowaniu pomysłów i głosowaniu na nie kończy się 19 grudnia 2014 r. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Rapidise staje się światowym liderem w branży elektronicznej dzięki dziesięciokrotnemu wzrostowi przychodów
Polska i Niemcy wzmacniają współpracę kolejową. Impuls dla rozwoju transgranicznej mobilności i sieci kolei dużych prędkości w UE
Imec przedstawia 7-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy typu slope o częstotliwości 175 GS/s z masywnym przeplotem czasowym 


![https://www.youtube.com/watch?v=kmvM5hVSzCM Piata już edycja konferencji Hardware Design Masterclasses dla elektroników zaskoczyła frekwencją, tym bardziej, że spotkanie było dwudniowe. Film jest krótką relacją z wydarzenia, bazującą na wypowiedziach prelegentów. [materiał redakcyjny] Zapraszamy do obejrzenia!](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/01/Rafal-tytulowe.png)

