LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe bezśrubowe złącza Euroclamp

Firma Euroclamp wprowadziła do swojej oferty dwie serie unowocześnionych złączy SMHxx o rastrze 3.81 mm.

Złącza SHMxx-3,81 są przeznaczone do pracy z przewodami o przekroju 1.5 mm2 (16 AWG) i dostępne w wersjach od 2 do 24 styków. Przewody są montowane za pomocą specjalnych sprężyn, które ugina się używając przeznaczonych do tego przycisków, np. posługując się śrubokrętem. Warto zaznaczyć, że nie są to złącza składane z bloków, ale jednolite.

SHMxx-3,81 mogą pracować z prądami do 8 A i napięciami do 160 V, a testowane były napięciem 2.5 kV (RMS) przez okres 60 s.

Złącza są wykonane z tworzywa o klasie palności UL 94 V0, wyposażone są w styki z cynowanego stopu miedzi oraz sprężyny montażowe ze stali.

Obudowy mają wysokość 11.7 mm i głębokość 21.4 mm. Są dostępne w kolorach zielonym, szarym, czarnym, niebieskim, czerwonym, żółtym i pomarańczowym, a na specjalne zamówienie także w innych. W różnych kolorach mogą być wykonane także przyciski służące do zwalniania sprężyn mocujących, co ułatwia pracę monterom.

Co więcej, na zamówienie producent może opatrzyć złącza dodatkowymi oznaczeniami, wykonanymi laserowo, za pomocą nadruków lub naklejek.

Wspomniane dwie serie złączy różnią się tylko ułożeniem przewodów – w modelach oznaczonych F są one położone w górnej części złącza, powyżej przycisków zwalniających sprężyny, a w modelach P – w dolnej (patrząc z perspektywy płytki PCB, do której przylutowane jest gniazdo).

Złącza mogą pracować w temperaturze od -40°C do +130°C. Na zamówienie dostępna jest też wersja zgodna z testem Glow Wire Test.

Szczegółowe informacje na stronie producenta: SHMxx-3,81-F, SHMxx-3,81-P.

Dystrybutorem produktów Euroclamp w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.